Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic V 96r, wszystkie kable w drzwiach "wiszą"

Janosik_pat 27 Sep 2011 13:08 6978 7
    Janosik_pat
    Level 15  
    Witam

Kolega zakupił civica i poprzedni użytkownik namieszał w instalacji tak więc NIC nie działa ( el. lusterek, szyb i centralny ). Dodam jeszcze że oryginalna instalacja kończy się po 10 cm dalej wszystko zamienia się w horror ( przyciski od sterowania szybami inne brak oryginalnych gniazd ( każdy kabel osobno )

Z silnika od unoszenia szyb wychodzi kostka 4 pinowa ( czerw x2, niebieski, czarny ). Czy jest możliwość sprawdzenia czy mechanizm zadziała gdy dam +12V na któreś z czerwonych kabelków ? Dałem 12+ na czerwony kabel ale bez rezultatu, więc pytanie czy silnik spalony czy źle robię i niebieski to nie sterowanie masą ?

Czy ktoś posiada rozpis kabli ( wg. kolorów ) wchodzących do drzwi ? Może najlepiej poświęcić dzień i zrobić elektrykę w drzwiach od nowa.

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Janosik_pat
    Level 15  
    ok z centralnym jakoś sobie poradzę, zastanawia mnie czy jak połączę z masą niebieski a na któryś z czerwonych dam +12V to czy silnik zadziała.
    Złapałem taki schemat i na nim jest pokazane:
    Honda Civic V 96r, wszystkie kable w drzwiach "wiszą"

Dzięki za pomoc, ktoś tak namieszał że oryginalne kable są tylko przy silniku el. oraz wchodzące w drzwi, ktoś wyciął wszystkie wtyczki, popsuł jednostkę sterującą ( brak gniazda ) i wstawił inne przyciski.
    emeryt2
    Level 42  
    Na schemacie masz dwa przewody do silnika: Czerwono- niebieski i czerwono- żółty. Na nie podaj 12 volt , sprawdzisz silniczek. Silnik oznaczony literką "M".

To pomieszanie z kablami i braki w osprzęcie , to na pewno nieudolna przeróbka
    na sterowanie szybami bez centralki , z wykorzystaniem przekaźników.
    Janosik_pat
    Level 15  
    Na samym początku dałem 12V+, dwa czerwone jak się domyślam opuszczają lub podnoszą w zależności od koloru, ale gdy daje na którykolwiek z czerwonych 12V+ to nic się nie dzieje. Został niebieski i czarny jak widać czarny jest masą a niebieski chyba też ale nie podłączoną do obudowy przez co silnik może nie działać. Spróbuje dzisiaj podłączyć masę pod niebieski i dać 12V+ na któryś z czerwonych, być może to jest rozwiązanie problemu, przynajmniej tak widać na schemacie.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No i spartolisz. Nie widzisz na schemacie, że dwa czerwone z znacznikami są od silnika? Czarny i niebieski zostaw w spokoju.
  • Helpful post
    milejow
    Level 43  
    W oryginale na niebieskim pojawia się masa po całkowitym zjechaniu szyby do dołu, lewa szyba jest sterowana impulsowo z modułu w panelu sterującym szybami. Silnik powinien zatrybić po podaniu mu zasilania na oba czerwone, nie działa to śmietnik
    Janosik_pat
    Level 15  
    Na czerwone + i -, działa podobnie zrobiłem z bocznymi gdzie są tylko dwa kabelki z silnika. Wszystko ok teraz zabawa z przyciskami ale przed tym +12 ponieważ ktoś powicinał kabelki i po skręcał inaczej.. Dzięki za pomoc :)