Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jednoukładowe odbiorniki analogowej i cyfrowej TV od Silicon Labs

exti 27 Wrz 2011 13:55 1101 0
 • Jednoukładowe odbiorniki analogowej i cyfrowej TV od Silicon LabsFirma Silicon Laboratories stworzyła, jak to określa, rodzinę pierwszych na rynku jednoukładowych hybrydowych odbiorników TV przeznaczonych do zastosowania w telewizorach, przystawkach set-top box (STB), nagrywarkach Blu-ray i akcesoriach PC.

  Wśród nich znalazł się odbiornik hybrydowy Si2185, łączący w pojedynczym chipie tuner cyfrowy i analogowy, wielostandardowy demodulator analogowy oraz demodulator DVB-T i DVB-C. Są też odbiorniki emisji cyfrowych Si2115/13/11 stworzone z myślą o przystawkach set-top box do odbioru telewizji naziemnej i kablowej.

  Odbiorniki te pozwalają producentom telewizorów i STB wyeliminować liczne dodatkowe komponenty, takie jak filtry SAW, elementy indukcyjne i wzmacniacze niskoszumne, upraszczając projektowanie urządzeń i obniżając koszty materiałów. Oszczędności na całym systemie rzekomo mają sięgać nawet do 75%, w porównaniu do rozwiązań dwuukładowych.

  Architektura jednoukładowych odbiorników Silicon Labs zawiera pełny tor sygnałowy od wejścia w.cz. z anteny do zdemodulowanego sygnału analogowego bądź cyfrowego. Dzięki temu, że tor pośredniej częstotliwości został w nich zintegrowany, wpływ zakłóceń od innych komponentów jest ograniczony.

  Źródło:
  http://www.radio-electronics.com/news/electronics-components/single-chip-hybrid-tv-receiver-is-industry-880

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  exti
  Poziom 32  
  Offline 
  exti napisał 2384 postów o ocenie 119, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.