Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budżet 3000zł Chęć kupna LCD lub LED. Co wybrać?

navigator3 27 Wrz 2011 15:40 2130 7
  • #1 27 Wrz 2011 15:40
    navigator3
    Poziom 8  

Witam.

Piszę tu bo nie znam się dobrze na nowinkach związanych z TV. Mam nadzieję że mi pomożecie.

Tak jak w temacie.
    Mam budżet 3000zł i chcę kupić TV w miarę duży

1. Pierwsze pytanie

LED czy LCD?

2. Drugie pytanie

A raczej prośba o konkretne namiary na allegro na sprzęt który byście zakupili za te pieniądze.

Dobrze by było gdyby miał funkcję korzystania z internetu.

Dziękuję z góry za podpowiedzi i pozdrawiam!

0 7
  • #2 27 Wrz 2011 19:03
    Vorthess
    Poziom 10  

1: LED to też LCD :)
    2: LED > LCD. Cena większa, jednak pobór prądu mniejszy, rozmiar mniejszy, waga mniejsza, do tego dużo lepsze kontrasty oraz da się go komfortowo oglądać w jasnych pomieszczeniach. Wady: podkreśla wady i zalety obrazu. Oglądając filmy w full HD jest super, jednak oglądając słaby analogowy sygnał będzie tragedia. Druga wada, słabe LEDy zniekształcają obraz przy krawędziach
    3: Ja bym brał plazmę... Taniej, do tego duże - od 42 cali, przez 46, 52, 55, 60, 68 nawet i większe. Do tego zerowy czas reakcji, dużo lepsze barwy, 600Hz i masa innych zalet. LEDy mają przekolorowane barwy, są sztuczne. Świetna Plazma
    4: Dzisiaj większość TV z internetu korzysta, jednak trzeba oddać Samsungowi prawo do najbardziej multimedialnych telewizorów - odsyłam do poczytania o Smart TV. Jednak z tego co wiem nowe Panasonici i Sony też już mają otwarte przeglądarki i pare innych ficzerów.
    PS: Ah, nie skończyłem o tych plazmach. Wady to duży pobór mocy (w porównaniu do LEDów, jednak trzeba naprawde naokrągło oglądać żeby to odczuć) i duży ciężar, ale to jednorazowy problem. Nie kieruj się 'mitem plazmy', że się wypalają itd. Dzisiaj to już nie występuje, technologia jest równie zaawansowana co LED i ma zbliżoną żywotność. Do tego w tym Panasonicu co podesłałem jest Infinity Black, czyli powłoka która chłonie światło i świetnie wygląda nawet w jasnych pomieszczeniach.

Nie chcę zabrzmieć, jak jakiś promotor Panasonica, jednak pare telewizorów w życiu zobaczyłem i sprzedałem, niewiele może się Panasonicowi równać, a już napewno nikt nie ma takiej ceny do jakości. Świetnym TV bez wątpienia jest np. Samsung D8000, jednak Twój budżet przekracza ponad dwukrotnie.

0
  • #3 28 Wrz 2011 08:42
    D.C
    Poziom 14  

Zdecydowanie wybierz odbiornik z podświetleniem diodowym, czyli z LED. Według mnie mają one przewagę nad tradycyjnymi LCD. Możesz przyjrzeć się na przykład tv bravia. Konkretnego modelu wskazać nie mogę, bo nie podałeś jaka ma być dokładna wielkość tego telewizora. Pamiętaj jednak, że odbiornik musi być dostosowany do warunków jakimi dysponujesz w pomieszczeniu.

0
  • #4 28 Wrz 2011 14:44
    navigator3
    Poziom 8  

Poczytałem trochę i na pewno wybiorę LCD. interesują mnie od 42" do 47" Budżet 3000zł co wybrać?

Co sądzicie o Tym ?

http://allegro.pl/lg-47lk530-nowa-cena-wysylka-od-69-zl-i1833739373.html
    http://allegro.pl/nowy-panasonic-lcd-tx-l42e30e-najtaniej-slask-i1838542787.html (wifi ready) - zalezy mi żeby miał jakąś opcję podłączenia neta

http://allegro.pl/46-lcd-sony-kdl-46cx520-i1831488587.html

co wybrać ? jakieś inne propozycje?

0
  • #5 28 Wrz 2011 14:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale do jakich warunków w mieszkaniu ?
    Jakie masz potrzeby i oczekiwania?

0
  • #6 30 Wrz 2011 22:42
    navigator3
    Poziom 8  

Do oglądania wieczorem. Oglądania telewizji. Nie mam nadzwyczajnych oczekiwań. Powiedzmy że do oglądania filmów w HD

0
  • #7 01 Paź 2011 12:25
    RO9
    Poziom 10  

navigator3 napisał:
    Poczytałem trochę i na pewno wybiorę LCD.

To jeżeli poczytałeś trochę, oraz:

navigator3 napisał:
    Do oglądania wieczorem. Oglądania telewizji. Nie mam nadzwyczajnych oczekiwań. Powiedzmy że do oglądania filmów w HD

to bardzo dziwne, że nie wybrałeś plazmy

0