Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czym przeciąć zbrojoną płytę betonową?

ukji80 27 Sep 2011 17:08 21737 15
Bosch
    ukji80
    Level 18  
    Witam.
    Chciałbym przeciąć płytę betonową zbrojoną prętami fi 14.
    Płyta ma wymiary 600/130/30cm. Jest wkopana w ziemi i wystaję ponad nią jakieś 30cm. I właśnie ten wystający kawałek chciałbym ponacinać co 5 cm a potem skuć.
    Wyrównując tym sposobem poziom płyty,w stosunku do spadku terenu.
    Cięcia jest dosyć sporo, bo szacuję należy wykonać 120 bruzd o głębokości 10/15cm
    i długości 30cm.
    I tu moje pytanie, jakiej tarczy 125mm (do "dużego flexa") użyć?
    Teoretycznie mógłbym kupić
    tarczę diamentową
    Tylko ile ich zużyję?
    I którą wybrać?
  • Bosch
    ukji80
    Level 18  
    michcior wrote:
    Może lepiej spróbować tego:
    http://cevamit.prv.pl/

Muszę wykonać "precyzyjne"cięcie.A ten środek może narobić więcej szkody niż pożytku.
    michcior
    Level 30  
    No zgadza się tylko tych chcesz naciąć 30cm! Jak patrzę czasami z jakim mozołem nacinają asfalt albo chodnik przy remoncie drogi, taką specjalna piłą, to śmiem wątpić czy 15cm jest w ogóle realne. Poza tym te pręty, piła do betonu spali się na stali. Piła do stali nie wytrzyma betonu. Przecież i tak na koniec będziesz to skuwał.
  • Bosch
    jacur
    Level 32  
    ukji80 wrote:

I tu moje pytanie,jakiej tarczy 125mm (do "dużego flexa")użyć?
    Teoretycznie mógłbym kupić tarczę diamentową
    Tylko ile ich zużyję?I którą wybrać?

Żadną mniejszą od średnicy 230mm , przy tej średnicy możesz się wciąć na głębokość około 65mm. Tarczą o średnicy 125mm będziesz to rzeźbił z pół roku. Powinieneś się zaopatrzyć w tarcze diamentową , tarcze do ciecie metalu gr 2mm i tarcze z korundu do ciecie betonu.
    ukji80
    Level 18  
    Dołączam zdjęcia jak to wygląda.Z tą głębokością cięcia o której w pisałem wyżej nieco przesadziłem.
    malpek
    Level 18  
    A próbowałes juz jakos "unieszkodliwic" ten murek? Moze wykonaj jakies naciecia próbne. Bo jesli sam go nie robiłas to nigdy nie wiadomo co jest w środku.
    jacur
    Level 32  
    Sprawdź łopatą na ile głęboko jest ten murek w ziemi jak nie będzie głębiej niż 0,5m a chcesz go całkiem zlikwidować to zamów sobie koparkę i Ci to zmuci w godzinę na drobny mak.
    User removed account
    User removed account  
    ukji80
    Level 18  
    jacur wrote:
    Sprawdź łopatą na ile głęboko jest ten murek w ziemi jak nie będzie głębiej niż 0,5m a chcesz go całkiem zlikwidować to zamów sobie koparkę i Ci to zmuci w godzinę na drobny mak.

Motronic wrote:
    Podkopać, przewiązać linę, zaczepić do cięzarówki i wydrze to.

Koledzy.Tu nie chodzi o całkowite wyrwanie tego murku.
    Ale o wyrównanie go tak jak jest to zaznaczone na zdjęciach.
    Czyli pozbycie się betonu powyżej czerwonej linii.
    Jak to wyrównać nie trącać "kilku setek" na tarcze diamentowe.
    Myślałem nad zakupem zwykłych tarcz do betonu.
    I takich samych do metalu.
    Do dwóch flexów założyć dwie różne tarcze i nacinać najpierw beton a potem
    drugim zbrojenie.I tak na zmianę.
    Takie tarcze mogę mieć za 3zł za sztukę.
    Ma to sens?
    galart
    Level 14  
    to nie ma sensu bo tarcze do kamienia tez metal przetną (może się trochę szybciej zużyją) kup kilka do betonu, nawet najtańszych, powinno dać radę. A nie dużej szlifierki? takiej na tarcze 230mm? jak nie to lepiej pożycz będzie duuuużo łatwiej
    MuNiO
    Level 26  
    Spalinowa piła z tarczą do cięcia żelbetu na mokro + wąż z wodą (kranówka) lub zbiornik z pompką. Nacinasz linie cięcia na sucho a potem tniesz na mokro. Jak zamówisz dużą piłę z dużą tarczą to może przetniesz murek z jednej strony.
    galart
    Level 14  
    koszt wypożyczenia takiego sprzętu przewyższy wyrwanie całości i wylanie na nowo :D co więcej wydaje mi się ze zbrojenia tam za dużo nie będzie i nie ma się co martwić na zapas tylko brać się do roboty.
    MuNiO
    Level 26  
    galart wrote:
    koszt wypożyczenia takiego sprzętu przewyższy wyrwanie całości i wylanie na nowo :D

Za 2 doby zapłaci ok 300zł + koszta paliwa. Oblicz sobie ile będzie go kosztować koszt wykopania, rozbicia, przygotowania deskowania, zbrojenia i wylewki na nowo.
    DJ MHz
    Level 24  
    No nie wiem, wyrwać, wyrównać, ziemia miękka, szybko wykopie, folię dać, kilka prętów i wylać. Po co deskowanie, skoro to ma być pod ziemią.
    marek 1871
    Level 15  
    Jeśli chcesz używać "dużego flex'a" to z tarczą do żelbetu. Bez problemu da sobie radę z betonem i prętami. Przy czym koszt przyzwoitej tarczy, która podoła takiej ilości roboty to okolice 200-300zł. Zobacz na tarczę diamentową bosch expert lub best for concrete.