Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

awarie wkladow szamotowych w piecu kaflowym

27 Wrz 2011 17:54 1940 5
  • Poziom 9  
    W piecu kaflowym mam zainstalowane 3 wkłady szamotowe, każdy po 1500W. Rok temu podczas remontu była wymieniona cala instalacja elektryczna. Podczas poprzedniego sezonu grzewczego aż 4 razy wymieniałam wkłady. Nie wiadomo dlaczego ciągle się przepalały. Nie wiem jakiej firmy były wkłady, nie miałam żadnego opakowania i nie znam nazwy firmy. Grzałki były włączane na 2 godz w ciągu dnia i na 8 w nocy. Nie zawsze działały wszystkie 3- w zależności od temperatury. Jaki może być problem? Proszę o podpowiedź bo elektryk który podłączał nam grzałki twierdzi, ze nie wie dlaczego tak się dzieje.
  • Poziom 28  
    Nie wiem jak wygląda sterowanie w tego typu urządzeniach ale musi być termostat i czujnik temperatury - możliwe że jest uszkodzony. Powinno się go najpierw sprawdzić.
  • Moderator
    nating07 napisał:
    Nie wiadomo dlaczego ciągle się przepalały.

Bez dokładnej wiedzy o rodzaju grzałek wszystko jest wróżbą. A więc proszę do wróżki.
  • Poziom 9  
    rodzaj grzałek- wkłady szamotowe 1500W- firma nieznana
    a może tu nie być żadnego termostatu i czujnika temperatury ?
    Nie znam się na tym zupełnie, elektryk który to podłączał podejrzewam że też nie bardzo, więc znam znajdę nowego elektryka, który mi to zainstaluje muszę wiedzieć na co zwrócić uwagę.
  • Poziom 41  
    poproszę na pw. podłączę
  • Poziom 21  
    Zasilanie grzałek 3f czy 1/2 fazowe?
    Sugerujesz, że po wymianie instalacji grzałki przypalają się?
    Jakie ma rozmiary piec?
    Do mniej więcej jakiej temperatury rozgrzewają się drzwiczki od pieca?
    Do mniej więcej jakiej temperatury rozgrzewają się kafle przy grzaniu nocnym?
    Jak masz ułożone cegły szamotowe na palenisku?
    Po jakim czasie od wymiany grzałka się przepala i która?
    Jesteś pewien, że to grzałki? Co z kostką przyłączeniową grzałek?