Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przechwyt z Kamery programem PVR PLUS

27 Sep 2011 18:43 1514 1
  • Level 8  
    Witam.
    Otóż posiadam kamerę Sony dcr-hc14e, kabelek USB, kabel 3xRCA, karte telewizyjną medion z wejściem 3xRCA.
    Czego nie posiadam, karty DV Fire Wire, kabla fire wire.
    Nie chcę też narazie wykładać pienidzy na ten sprzet, fakt to kwestia kilku złotych, ale w dzisiejszych czasach trzeba oszczędzać by żyć.

Problem wygląda następująco, karte TV mam podłączoną, sterowniki zainstalowane, gdy podłączam kamere wszystko jest ok, obraz, dźwięk, problem pojawia sie gdy chę ten obraz zapisać na dysku twardym.

W programie PVR PLUS jest szereg opcji przechwytywania, począwszy od kodeków, ilosci klatek, na jasnosci i kontrascie obrazu konczac.

Jednak nie potrafię skonfigurować go tak, by obraz zapisany na dysku, nie rozbiegał się z dźwiękiem, jedynie przy opcji mpeg2 była synchronizacja jednak jakość obrazu mnie nie zadowalała.

Często ściągam filmy z internetu popularne DivX'y, jakiego kodeka i jakich ustawień użyć by uzyskać jakość i rozmiar popularnego "diwiksa" ?

Próbowałem też programu VirtualDub jednak w nim jest podobna sytuacja, zgrywam obraz bez zadnej kompresji i mimo to obraz w stosunku do dzwieku jest przyspieszony, nie w sensie ze go wyprzedza o kilka sekund lecz odtwarzany jest szybciej.

Watpie ze to wina karty bo przy odtwarzaniu wszystko jest OK, dopiero przy zapisie na dysk dzieja sie takie cuda.
  • Level 15  
    W ustawieniach MPEG2 możesz przejść do zaawansowanych i ustawić wyższy bitrate video. Powinno pomóc.