Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka spalinowa Mcculch 438 brak paliwa

27 Wrz 2011 18:52 4556 9
  • Poziom 24  
    Witam
    Piła jak w temacie od jakiegoś czasu przy dużych obrotach zachowywała się jak by brakowało jej paliwa, i wymieniłem filtr paliwa pomogło ale na krótko. Piła nie ciągnie paliwa jak napompowałem to odpaliła do wypalenia paliwa z gaźnika.
    Zakupiłem zestaw naprawczy i wymieniłem membrany i uszczelki. Teraz odpala i pracuje tylko wtedy gdy pompuje pompką i w dodatku tylko na ssaniu.

Gaźnik, Walbro.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Jakie ciśnienie na cylindrze tej piły powinno być???
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Dziś zauważyłem że jak piła odpali, to ciągnie paliwo, ale z powietrzem i zgaśnie, tak jak by łapało fałszywe powietrze ze zbiornika, ale on jest pełen.
    Następna sprawa, po napompowaniu i odpaleniu jest ciśnienie w zbiorniczku, wcześniej tego nie zauważyłem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Masz, może kolego, opis tego gaźnika?
    Rozbierałem po kolei i tak składałem, ale różnie bywa. Membrana stara, w porównaniu do nowej, była mocno wyciągnięta.

Dodano po 2 [godziny] 59 [minuty]:

Wymieniłem filtr od Stihla, wchodzi ciaśniej na wężyk dokręciłem mocniej gaźnik - cylinder i skutki:
    Odpala tylko na ssaniu, od pociągnięcia, niezależnie czy ciepła czy zimna. Jak wstrzyknę paliwo przez przepustnicę do cylindra, to odpali bez ssania, wypali i zgaśnie
    Pracuje tylko na ssaniu.
    Niema już w paliwie powietrza i nie wytwarza się podciśnienie w zbiorniczku.

Po dodaniu gazu, wejdzie na max obroty i zgaśnie, jak by paliwo się skończyło.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Tak sprawdziłem jeszcze raz rozebrałem gaźnik i wyczyściłem złożyłem jest to samo tylko teraz na całym gwizdku chodzi i po kilkunastu sekundach zaczyna się dławić i na wolnych gaśnie!
    Kompresja, 9 bar.
    Wymieniłem iglice jeszcze mu i wygrzałem święcę. Ustawiłem przerwę na 0,4. Myślę ze kwestia regulacji, ale nie mam tak dziwnego wkrętaka.

Dodam że tą piłę mam już 7 lat, od nowego i to jej pierwsza tak poważna usterka.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Przewód impulsowy jest uszkodzony lub zatkany