Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić bluetooth na stale włączony w laptopie?

27 Wrz 2011 20:04 11186 18
  • Poziom 18  
    Witam
    Mam laptopa Acera, bluetooth jest domyślnie wyłączony. Dokupiłem sobie pod niego myszkę Logitech chyba Canda210. Myszka chodzi ok, ale po każdym włączeniu laptopa muszę włączać bluetotha i myszka wtedy nie zawsze jest widoczna. Czasami trzeba wybrać wyszukiwanie sprzętu Bluetooth i znowu ją odnaleźć. System Win7. Czy jest możliwość ustawienia stale włączonego Bluetootha, wtedy może nie będzie problemów z myszką.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Czy urządzenia czyli komputer + mysz masz sparowane?
  • Poziom 20  
    U mnie na Win7 BT jest włączony od razu po starcie, nie mam co prawda myszy BT ale z tego co pamiętam to gdzieś się ustawia przy dodawaniu urządzeń, że mają się łączyć automatycznie.
  • Poziom 18  
    Albo to bylo 0000 - ten uniwersalny, musialbym sprawdzic. W kazdym badz razie Win7 jest Acerowski więc nie wiem czy nie jest już jakoś dopasowany pod to żeby mieć wył BT.
  • Poziom 20  
    W panelu sterowania w opcjach BT masz coś takiego:
    Jak ustawić bluetooth na stale włączony w laptopie?

Sprawdź czy jest włączony adapter od razu po starcie Win, jeśli nie, włącz i zrestartuj.
  • Poziom 18  
    No wiec jest tak: żeby miec widoczną opcję Ustawienia urzadszen Bluetooth muszę najpierw włączyć bluetootha z guzika. Ale mimo tego w ustawieniach nie mam zaznaczone "Wyłącz adapter bluetooth" więc powinien być on stale włączony tak?
  • Poziom 20  
    A masz włączone Zezwalaj urządzeniom na łączenie? Może poszukaj jakiegoś programu do obsługi BT na stronie Acera. W moim HP BT włącza się od razu przy starcie.
  • Poziom 18  
    Już wiem jak ustawić Bluetootha na stale włączonego. Acer oferuje oprogramowanie eMpowering i tam można to wybrać. Niestety oprogramowanie na laptopy acera jest tak bardzo zróżnicowane że niektóre programy są napisane pod poszczególne modele i nie chodzą poprawnie na innych. Pod mój model 5740G jest również program eMpowering ale niestety nie chodzi poprawnie z Win7 64Bit. Próbowałem od innych modeli i też nie działa. Także wina leży po stronie Acera w tym wypadku gdyż nie udostępnił poprawnego oprogramowania.
  • Poziom 18  
    Tu chodzi bardziej o to żeby BT był stale włączony i po odpaleniu windy nie trzeba było czekać aż mysz załapie i się skomunikuje z BT. Jeśli po włączeniu laptopa, nie czekając na uruchomienie WIN, włączę BT z przycisku to nie ma problemu z komunikacją myszy i od razu po załadowaniu ekranu powitalnego mogę już używać myszy. O to mi właśnie chodzi, żeby BT był cały czas załączony, bym nie musiał odczuwać za każdym razem że mam bezprzewodowa myszkę która musi się długo komunikować.
  • Poziom 18  
    tak, do logitecha SetPoint. Ale Acery są upierdliwe i do przycisków jest osobne oprogramowanie - wspomniane wyżej ePower Management. Ale jak pisałem bardzo niedopracowane, nie działające na każdym systemie i nie do wszystkich modeli pasujące.
  • Poziom 12  
    ustaw w opcjach na automatyczne powiązanie
  • Poziom 18  
    podczas włączania bluetootha z guzika pojawiają się w procesach: bthserv i btwdins. Ale po wyłączeniu one wcale nie znikają. Czyli nawet jak ustawię je na stałe to chyba nic nie da?