Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter pająk kierownicy

27 Wrz 2011 20:16 2494 4
  • Poziom 9  
    Witam jak wiekszośc tutaj też mam pewien problem i chciałbym go rozwiązać sam o ile to jest możliwe.

A wiec:

Marka: Mercedes-Benz
    Model: Sprinter 312
    rok prod: 1996
    Silnik: 2874,00cm³
    Moc: 90kW

Problem polega na tym że samochód ten jest przerabiany z "anglika" więc może i to być również przycvzyną no ale nie jest to potwierdzone.

Chodzi o to że w momencie przekręcenia kluczyka do pozycji włączenia się kontrolek na tablicy rozdzielczej następuje hałaśliwe brzęczenie. Tak samo się dzieje przy wyłączaniu kierunkowskazu. Pomysł poszedł od razu że to pająk w kierownicy więc wydawało się to sensowne i poszedł zakup po czym okazało się przy założeniu nowego że problem pozostał taki sam jak przy starym pająku wiec założyłem spowrotem stary a nowy oddałem do sklepu. Pytanie moje jest takie co jest przyczyną tego brzęczenia. Jak przykładam rękę pod kierownice na bezpieczniki to tam jest wyczuwalne to brzęczenie ale to tylko moje obserwacje.

Może to przekaźnik? Jeżeli tak to gdzie on jest w sprinterze? Od niedawna nim jeźdżę więc nie orientuje się co jest i gdzie dokładnie a poprzednik zlewał zupełnie co się działo z autem wieć w nie najlepszym stanie ono jest...

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 34  
    skrzynka bezpiecznikowa - pewnie zimne luty na tej małej płytce w środku.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Zapomniałem dodać że co jakiś czas pali bezpieczniki oświetlenia wnętrza i zapalniczki...

damdam napisał:
    skrzynka bezpiecznikowa - pewnie zimne luty na tej małej płytce w środku.

Jeżeli to jest to o czym piszesz to co musiałbym zrobic i gdzie szukać bo jak już pisałem nie mam pojęcia o tym autku...
  • Poziom 26  
    Albo brak masy na skrzynke,po przeróbce nie umiejętnej,sprawdź masy na wszystkich brązowych na kościach skrzynki.
  • Poziom 9  
    ele5 napisał:
    Albo brak masy na skrzynke,po przeróbce nie umiejętnej,sprawdź masyna wszystkich brązowych na kościach skrzynki.

Czy brak masy nie spowoduje gdzieś jeszcze jakiejś usterki?