Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz 30W mono. Po włączeniu bardzo trzeszczy w głośniku.

30 Lis 2004 23:03 1946 11
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 42  
    Witam! Jeżeli pisze, że potrzebne zasilanie symetryczne, to, dla czego podłączasz pojedyncze, przecież możesz to uszkodzić, w sumie to nie napisałeś, w czym problem, czy nie wiesz jak go wykonać? Pomożemy, tylko powie jak pomóc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Podłącz zasilanie symatryczne, czyli transformator 2x15V, a nie 1x15V. Powinno wtedy zadziałać. Jeżeli będziesz miał dalej problemy, to pisz.
    Pozdr.
  • Poziom 24  
    Mam przed sobą instrukcję z tego właśnie wzmacniacza i z tego co w niej pisze wyraźnie widać że wzmacniacz jest zasilany pojedynczym napięciem z zakresy 8-18V,zasilacz ma mieć natomiast wydajność prądową rzędu 2,5A przy pracy ciągłej i 3,5A przy obciążeniu chwilowym.Dodam że wzmacniacz pracuje w mostku (2x TDA2003),a impedancja obciążenia wynosi 4-16Ω.Mam z tym wzmacniaczem ten sam problem,zasilacz mój spełnia wymogi stawiane w instrukcji,pewną poprawę dało zwiększenie wartości elektrolitów we wzmacniaczu,ale trzaski nadal są słyszalne.Może to wada konstrukcji?Pozdrawiam :)
  • Poziom 24  
    Zestaw NE020 nawet na stronce producenta,ma wyszczególnione że jest zasilany pojedynczym napięciem zasilania 8-18V,ponieważ jest też przeznaczony do zastosowania w motoryzacji,moim zdaniem przyczyną trzasków nie jest zasilanie.
  • Poziom 24  
    Mam ten wzmacniacz właśnie podłączony,zasilam go pojedynczym napięciem 17-18V,bo chciałem uzyskać maksymalną moc wyjściową tego wzmacniacza.Jesli chodzi o granie to gra całkiem nieźle,ale strasznie buczy gdy zrobi się głośno,chciałem go wykorzystać do subwoofera aktywnego więc myslałem że to wzbudzanie pochodzi z korektora basów,ale po zmianie końcówki buczenie ustało więc winowajcą jest wzmacniacz NE020 :( Kombinowałem już trochę czasu z nim ale nic nie udało mi się z tym buczeniem zrobić.A jeśli chodzi o schemat to ja mam ten który był dodany do kitu i na nim jest zasilanie pojedyncze,nawet w opisie urządzenia piszą że zaleta tego wzmacniacza jest pojedyncze zasilanie przez co można go stosować w samochodach.
  • Poziom 24  
    Jeśli mogę zapytać to o jakim potencjometrze piszesz w swoim poście,ja nie mam we wzmacniaczu żadnego potencjometru.Jeśli chodzi o potencjometr głośności przez wzmacniaczem to stosuje się zazwyczaj potencjometr o wartości 10kΩ typu B.
  • Poziom 24  
    No to widzę że mamy wobec niego podobne plany i ten sam problem :) Myślałem że to ja coś spartoliłem w tym wzmacniaku ale skoro Ty też masz taki problem to może na serio coś jest z tym zestawem nie tak :/ Co do instrukcji,to zeskanuję ją i wyślę Ci na maila,ale musisz mi go najpierw podać,możesz wysłać go na PW.Postaram się to jutro zrobić.