Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zegar scienny i sterownik dzwonka szkolnego

DEMkO 30 Nov 2004 23:08 2159 5
    DEMkO
    Level 20  
    Bardzo prosil bym o jakis pomysł (trop) jak taka dyplomowke wykonac i jak sie za to zabrac
    Ja mysle o zegarze i dzownku szkolnym wykonanym na dwuch Atmelach 89s2051 nie wiem jeszcze jak sie zabrac o synchronizacje zegara z dzwonkiem i jak duze cyfry zawstosowac z zegarze (z LEDów nie?)
    Moze jakies sugestie na temat innego wykoania
    Z góry dzieki za madre rozważenie mojego problemu
    DEMkO

Pozdrawiam Pana Acule
    Xitami
    Level 29  
    Jeśli chodzi o zegar - bezwzględnie DCF i to będzie dobre miejsce dla jednego procesorka.
    Od LEDów fajniejsze są elektromagnetyczne, ale jeszcze zbyt młode i co z tego wynika drogie, cyfry muszą mieć nie mniej niż 20cm czyli trzeba lutować z pojedynczych diod (jedna gotowa cyfra kosztuje ponad stówkę).
    yego666
    Level 33  
    Mysle, ze bardzo oryginalne byloby dolaczenie do elektronicznego zegara takiego dzwonka jak to kiedys wozny ganial po szkole i oglaszal przerwy. Pewnie trudno dzis dostac taki dzwonek, ale za to jaka bajera. Serce takiego dzwonka mozna za pomoca sznurka pociagac o wlasciwym czasie poprzez jakies ramie elektromagnesu lub nawet w ostatecznosci tluc rdzeniem elektromagnesu w sam dzwonek.
    Trzebaby tylko jakos gustownie to zamocowac, zeby nowoczesnosc sie nie gryzla z historia.
    Pozdrawiam, yego
    Xitami
    Level 29  
    Yego! tłuc w taki dzwonek jakimś tam elektromagnesem? no co ty?
    Niech robi to raczej manekin lub lepiej radiowęzeł niech odtwarza nagranie oryginału.
    yego666
    Level 33  
    @Xitami,
    Masz racje. To by byla profanacja, ale napisalem , ze tylko w ostatecznosci mozna w niego tluc elektromagnesem. :(
    Nie polecam tego sposobu bo to faktycznie byloby zbyt eklektyczne. :)

/yego
    Xitami
    Level 29  
    Ale wracając do meritum (che to były czasy, choć wolałem to co jest pod moim Nick'iem) Demko, czemu przewidujesz i jakie problemy z synchronizacją?