Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Maxx4 WFC1200 amortyzatory i grzałka.

Art4x 27 Wrz 2011 23:03 5325 9
  • #1 27 Wrz 2011 23:03
    Art4x
    Poziom 11  

Witam,

Posiadam taką pralkę jak w temacie już 9 lat, ostatnio zaczęła prać na każdym programie po ok 3 godziny okazało się, że padła grzałka zmierzone omomierzem ma przerwę w obwodzie. Słychać też, że przy wchodzeniu na obroty przy wirowaniu zbiornik stuka lekko o obudowę. Obejrzałem od spodu amortyzatory z których jak się okazało wycieka smar. Zamierzam przywrócić pralce pełną sprawność w związku z tym mam kilka pytań do fachowców:
    1. Jaka jest długość grzałki w tym modelu?
    2. Jak poradzić sobie z wyjęciem amortyzatora od strony zbiornika ? Czy trzeba rozpołowić zbiornik?

0 9
  • #2 28 Wrz 2011 00:00
    nares
    Specjalista AGD

Art4x napisał:
    2. Jak poradzić sobie z wyjęciem amortyzatora od strony zbiornika ? Czy trzeba rozpołowić zbiornik?

Rozwierca się i stosuje taki zestaw naprawczy http://north.pl/karta/448032-amortyzator-do-pralki-,8727721.html
    Art4x napisał:

Z grzałką po wymontowaniu do sklepu - nie będzie problemu z zakupem.

1
  • #3 28 Wrz 2011 08:27
    Art4x
    Poziom 11  

nares napisał:
    Art4x napisał:

Rozwierca się i stosuje taki zestaw naprawczy http://north.pl/karta/448032-amortyzator-do-pralki-,8727721.html
    Art4x napisał:

Z grzałką po wymontowaniu do sklepu - nie będzie problemu z zakupem.

Wszystko ok ale cena zestawu naprawczego jest zaporowa.
    Ta pralka ma 9 lat a koszt naprawy amortyzatory plus grzałka wyjdzie ponad 500 zł.
    Mieszkam w małej miejscowości więc wymontowanie grzałki, sklep zamówienie nowej to tydzień potrwa, dlatego pytałem o długość bo chcę najpierw kupić części a potem jedno popołudnie i pralka mam nadzieję będzie sprawna.
    Są w sprzedaży amortyzatory do Boscha po max 50 zł za sztukę, oczywiście bez tych tulejek, podkladek i śruby. Może dałoby sie rozwiercić stare mocowanie wiertłem 10mm i zastosować dorobioną tulejkę o średnicy 10 mm na zewnątrz, a 8 mm w środku. Widziałem amortyzatory, które miały od dołu 8 mm a od góry 10 mm

0
  • Pomocny post
    #4 28 Wrz 2011 08:44
    nares
    Specjalista AGD

Art4x napisał:

Wszystko ok ale cena zestawu naprawczego jest zaporowa.

Przecież nie każę Ci go kupować - to była podpowiedź.
    Art4x napisał:
    dlatego pytałem o długość

Grzałka pralki Bosch Max, Whirlpool
    (zbiornik plastikowy)
    Moc: 2050 W
    z 2-ma bezpiecznikami + termostat
    Wymiary (mm):
    a=250, b=15, c=55, d=29, k=0°

0
  • #5 28 Wrz 2011 09:20
    Art4x
    Poziom 11  

Dzięki za podpowiedź :)
    Ta pralka jest wąska ma 40 cm a grzałka 25 cm zastanawiam sie czy nie za dużo.
    Szkoda, że nie mogę tamtej najpierw wyjąć, w sumie mógłbym ale żona bez pralki = te gadanie bez końca by mnie dobiło.

0
  • #6 28 Wrz 2011 15:05
    nares
    Specjalista AGD

Art4x napisał:
    Dzięki za podpowiedź :)
    Ta pralka jest wąska ma 40 cm a grzałka 25 cm zastanawiam sie czy nie za dużo.
    Szkoda, że nie mogę tamtej najpierw wyjąć, w sumie mógłbym ale żona bez pralki = te gadanie bez końca by mnie dobiło.

Ciężko Ci dogodzić. Wyjmij wreszcie tą grzałkę, bo prawie w każdym sklepie z częściami AGD, mają taką lub odpowiednią.

0
  • #7 28 Wrz 2011 15:11
    ~wac
    Poziom 20  

Ja wyjąłem starą grałke od takiej samej pralki i kupiłem w sklepie z częściami do Agd za dokładnie 32 złote i pralka działa od lutego bez żadnych problemów.Jeśli chodzi o amortyzatory to myśle ,że występują jakieś zamienniki

Pozdrawiam

1
  • #8 28 Wrz 2011 20:07
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Art4x napisał:
    Jak poradzić sobie z wyjęciem amortyzatora od strony zbiornika ? Czy trzeba rozpołowić zbiornik?

A na co rozwiercać? Na co zestawy naprawcze? Wystarczy odgiąć blaszki i przełożyć tylko dolne części amortyzatorów.

0
  • #9 28 Wrz 2011 20:44
    skryn
    Admin grupy AGD

TomekCarlos napisał:
    Art4x napisał:
    Jak poradzić sobie z wyjęciem amortyzatora od strony zbiornika ? Czy trzeba rozpołowić zbiornik?

A na co rozwiercać? Na co zestawy naprawcze? Wystarczy odgiąć blaszki i przełożyć tylko dolne części amortyzatorów.

Szanowny Pan TomekCarlos musi gdzieś poterminować w jakimś serwisie, zanim napisze kolejne mądrości na Forum. To nie pierwszy raz.
    Ostrzeżenie.

0
  • #10 29 Wrz 2011 15:11
    Art4x
    Poziom 11  

Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Jutro powinny dotrzeć do mnie amorki i grzałka.
    Temat zamykam.

Pozdrawiam :)

0