Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zamiana przetwornicy valeo na chiński odpowiednik

mbednar 28 Wrz 2011 08:49 6800 11
  • #1 28 Wrz 2011 08:49
    mbednar
    Poziom 7  

Witam!
    Mam Audi a4 z fabrycznymi ksenonami w których zamontowana jest przetwornica valeo na 12 pin zasilająca palnik d1s, czy jest możliwość zamiany tej przetwornicy na jakis chiński odpowiednik, który też ma możliwość zasilania takich palników??

0 11
  • #2 28 Wrz 2011 10:39
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Mozesz zaadoptowac niemal kazda przetwornice, jaka dostaniesz na rynku ale:
    - moze byc problem z polaczeniami - ew. przerobki musi wykonac wykwalifikowany elektryk,
    - sila swiecenia, czas rozgrzania itp. moze byc inny jak na oryginalach - tanie przetwornice troche inaczej wysterowywuja palnik,
    - z uwagi na oszczednosci w budowie i sposob dzialania takich przetwornic spada zywotnosc palnikow - rzadko wytrzymuja dluzej jak 2lata,
    - jezeli to bi-xenon to cena zamiennika i ew. przerobki bedzie dodatkowo wyzsza.

Tak czy inaczej jest to do zrobienia - palniki beda dzialac na innych przetwornicach.

0
  • #3 28 Wrz 2011 16:05
    mbednar
    Poziom 7  

A czy to nie jest tak ze ten palnik d1s ma w sobie jakis starter a wiekszosc przetwornic ma ten starter wbudowany i to musi byc przetwornica bez tego startera?

0
  • #4 29 Wrz 2011 09:46
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Na upartego mozna z d1s odpiac/odczepic zaplonnik, wiec mozna sobie poradzic.

Najlatwiej byloby wymienic palnik na d2s z odpowiednim adapterkiem - koszt ciagle stosunkowo nieduzy,w przypadku zamiennikow, a przyjamniej wszytskie kabelki miedzy nowa przetwornica i palnikami beda zgodne - trzeba tylko podlaczyc zasilanie 12V z istniejacej instalacji...

Nie spytalem jeszcze o dosc istotna sprawe - jaki rocznik tego Audi?

0
  • #5 30 Wrz 2011 10:23
    studzin
    Poziom 17  

Możesz śmiało wrzucić palnik D2S zamiast D1S. Obudowy, mocowania i bańka są identyczne (sam mam wstawione soczewki na D1S od Q7, a palniki D2S). Przetwornice możesz kupić używane z dowolnego innego auta (Valeo, Bosch, Denso-Koito) wówczas nie będziesz miał problemów z szumieniem po instalacji. Jeśli chcesz oszczędzać to kup chińskiego Kit'a zwanego HID'em z adapterem na D2S.

Następnie musisz odszukać zasilanie w tej wtyczce i ją przerobić. W sumie nie wiem po kiego grzyba 12pinów do zasilania przetwornicy, no chyba że piszesz o wtyczce zasilającej cały reflektor.

Jeżeli zacznie walić błędami to są 2 opcje, albo powiedzieć komputerowi, że są zamontowane normalne halogeny, albo zostawić starą przetwornicę w formie emulatora(podpiętą do pozostałych 10 pinów)

0
  • #6 02 Paź 2011 17:41
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Jezeli auto jest wyposazone w magistrale CAN (a przypuszczam, ze jest - to byl powod dla ktorego pytalem o rocznik) to tak jak kolega wyzej pisal jest mozliwosc, ze na zamienniku zaczna sie pojawiac bledy na komputerze i to niekoniecznie zwiazane z oswietleniem - trzeba wowczas poszukac:
    - przetwornicy HID, ktora dziala z instalacjami CAN w grupie VAG
    - lub filtra podlaczanego do dowolnej przetwornicy, ktory "emuluje" halogeny - to rozwiazanie moze nie dzialac w niektorych samochodach wlasnie z grupy VAG

Polaczenie rownolegle ze stara przetwornica (jak sie mozna domyslec - uszkodzona) moze byc dosc klopotliwe i wg mnie nic w tym wypadku nie pomoze.

0
  • #7 04 Paź 2011 08:27
    mbednar
    Poziom 7  

rocznik auta to 2001 audi a4 model b6

0
  • #8 04 Paź 2011 15:53
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

To nie powinien miec jeszcze CAN. Wiec i kazda, nawet tania przetwornica nie powinna sprawiac wiekszych problemow.

0
  • #9 06 Paź 2011 16:23
    mbednar
    Poziom 7  

posiada tą magistrale can także chyba nie bede sie bawił i kupie oryginalna tylko teraz powstaje pytanie czym sie różni przetwornica valeo 12 pin od 4pin poniewazż różnica w cenie jest okolo 250zl a wymiana wtyczki to koszt 15zl. Dodam ze fabrycznie ja miałem 12 pin ale tam dochodził tylko + i - a pozostałe 10pin jest puste a w tej 4 pinowej jest też tylko + i - a 2 pin sa puste( wymiary prztwornic takie same)

1
  • #10 06 Paź 2011 16:40
    carot
    Poziom 26  

Radze zainwestować w oryginał. Raz na parę lat. A chińskie niemiłosiernie sieją.

0
  • #11 06 Paź 2011 18:57
    fake_nick
    Poziom 17  

ciekawe jak bedzie potem działac poziomowanie na chinskiej przetwornicy , lepiej kupic sprawną używke

0
  • #12 06 Paź 2011 22:21
    mbednar
    Poziom 7  

Wydaje mi sie ze to poziomowanie nie ma nic wspólnego z przetwornicą bo silniczki są w lampie a czujniki gdzieś tam na przedniej i tylnej osi

0