Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell D620 - instalacja win xp - wersje językowe

artuditu2 28 Wrz 2011 09:17 1784 4
  • #1 28 Wrz 2011 09:17
    artuditu2
    Poziom 12  

Witam,
    troszkę tekstu opisującego sytuację:
    u znajomej w firmie wymieniali handlowcom laptopy. Te stare mogli odkupić pracownicy. Koleżanka tak też zrobiła --> komp Dell lattitude d620.
    W domu okazało jej się, że na laptopie nie ma systemu. W torbie są jednak 3 płyty, zapakowane firmowo w folijkę. Jedna z instalacją windowsa XP dla komputerów Dell i dwie o nazwie "drivers and utilities".
    Włożyłem płytkę windowsa, system zainstalował się bez pytań o numerki. Jest jednak w wersji angielskiej. Podążyłem dalej i chciałem poinstalować sterki z tych 2 pozostałych płytek. Instalator zachęcał, żeby najpierw zainstalować "Dell system diagnostics" (?jakoś tak) jednak po odpaleniu poinformował mnie, że wersja językowa jest niezgodna z obecną instalacją.
    Włożyłem do cd jeszcze raz płytkę z windą i na jej ekranie startowym kliknąłem instaluj. Tutaj pytanie o nr seryjny pojawiło się od razu, jednak w zdziwienie wprawiło mnie to, że po wpisaniu kodu z naklejki na laptopie, nr został odrzucony... Poszedłem spać bo było późno już.
    Pytanie:
    1) co zrobić, żeby na tym kompie stał legalny windows w polskiej wersji językowej?

W ciągu dnia jeszcze się upewnię, ale z tego co wiem to te wszystkie wymieniane laptopy chodziły na polskim windowsie... czyli skąd angielska płytka? I ten nr seryjny niepasujący...
    Upewniłem się, windowsy mieli polskie.

0 4
  • #2 28 Wrz 2011 18:55
    km4
    Poziom 17  

Sprawdź czy na windows update nie można przypadkiem pobrać paczek językowych do Twojego systemu.

0
  • #3 28 Wrz 2011 20:59
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź po Service Tag na stronie supportu DELL-a jaką wersję językową miał ten laptop.
    Firma miała najprawdopodobniej dodatkową licencję korporacyjną na wersję PL a w laptopach była EN.

Code:
    Co zrobić, żeby na tym kompie stał legalny windows w polskiej wersji językowej?

Po prostu kupić.

Licencję na użytkowanie systemu miała poprzednia firma a koleżanka kupiła tylko laptopa z płytkami.

0
  • #4 31 Paź 2011 11:56
    artuditu2
    Poziom 12  

Temat rozwiązany. Zamykam.
    Zabrakło porady: "zamień windowsa na linkuksa" :).
    Zainstalowałem z pendraka Ubuntu 11.04 pl.
    W porównaniu do windowsa zainstalowanego w wer angielskiej, do którego ewidentnie musiałbym doinstalować 2 płyty sterowników, Ubuntu zapytał mnie tylko o hasło do routera wifi... wszystko działało przed zainstalowaniem czegokolwiek z sieci.
    Przyznaję, że obecna dystrybucja zaskoczyła mnie pod względem łatwości zainstalowania w porównaniu z dystrybucjami sprzed kilkunastu lat :).
    Z kolei dla osoby potrzebującej lapka do przejrzenia sieci i obejrzenia czasem jakiegoś filmiku, oprogramowanie oferowane jest w zupełności wystarczające.

0