Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką wyrzynarkę, młotowiertarkę, wkrętarkę

28 Sep 2011 09:17 6746 15
  • Level 9  
    Potrzebuje kupić wyrzynarkę do 400 zł. Mój typ BOSCH PST 900 PEL
    Młotowiertarkę do 500 zł. Mój typ HITACHI DH 24PC3.
    Wkrętarkę do 650 zł. Mój typ HITACHI DV 18DCL2 18V
    Zastanawiam się jeszcze nas szlifierką Dewalt D28136 1500W 125mm z regulacją obrotów. Sprzęt potrzebny głównie do remontu domu. Czy moje "typy" mogą być. Czy proponujecie coś innego?
  • Level 28  
    Ja bym 200zł z wyrzynarki przełożył na konto młotowiertarki o większej mocy i energii udaru. Nie kupowałbym także tak drogiej wkrętarki. Kilka lat temu kupiłem z firmy toya, akumulator już w niej zmieniałem a tyle blach trapezowych i innych wkrętów co ona przykręciła to nikt by się nie spodziewał. Oczywiście nie namawiam do zakupu z firmy toya bo to ogólnie słaby sprzęt, ale wydanie 650zł na wkrętarkę na remont pojedynczego domu uważam za przesadę.
  • Level 9  
    Mam własną działalność gospodarczą.Obecnie pracuje za granicą. Chcę owy sprzęt wykorzystac pózniej działając w Polsce.
  • Level 28  
    To trzeba było tak od razu. Mimo tego zamiast młotowiertarki wybrałbym solidny młot udarowy. Wiem że większy i cięższy, ale nim można wszystko. Makitą z udarem coś koło 9J wierciłem dziurę w betonie wiertłem fi 45 i byłem pod wrażeniem, tylko trzeba 2 rękoma trzymać młot.
    Wkrętarka może być a przy wyrzynarce zwróć uwagę na przekładnię (nie mogę znaleźć informacji o materiale z jakiego jest wykonana).
  • Level 9  
    A co sądzisz o makicie 4329?
  • Level 15  
    Cześć. Wyrzynarka MAKITA 4329 jest bardzo dobra. W swoim przedziale cenowym powiedziałbym, że jest to killer! Masz porządną stopę, regulację prędkości, bardzo dobrą ergonomię. Brzeszczot mocujesz śrubką ale zdecydowanie da się z tym żyć. Dobry brzeszczot i nic więcej nie trzeba. Polecam.
  • Level 9  
    Kupiłem już młotowiertarkę i szlifierkę. Teraz czas na wyrzynarkę i wkrętarkę. Co do hitachi zaczęła mnie martwic bateria 1,5 ah. Może zaproponujecie jeszcze coś ciekawego. Wyrzynarka max 450 zł, wkrętarka max 700.
    W oko wpadł mi jeszcze ten model BOSCH GST 90 BE. Widziałem filmik na youtube i muszę stwierdzić, że jestem pozytywnie zaskoczony.
  • Level 10  
    Z wyrzynarek polecam zarówno Makita 4329 jak i Bosch GST 90 BE.
    Makita 4329 jest sporo tańsza ale ma krótszą, bo roczną gwarancję.
    Z wkrętarek proponuję raczej litowo-jonowe. Obecnie najlepszą ofertę ma Metabo BS 14.4 Li ok. 800 zł. Metabo daje 3-lata gwarancji także na akumulatory a nie tylko na wady fabryczne i materiałowe jak pozostali producenci. Jeśli odstrasza Cię cena to polecam Bosch GSR 12 VSD 2,0Ah akumulatory NiCd. Mam od ponad 3 lat do prac przydomowych i akumulatory dają radę. W promocjach można ją kupić z latarką lub trzecim akumulatorem za 600-700 zł. http://www.salontechniczny.pl/file/PROMOCJE/jesien_2011.pdf
  • Level 9  
    Potrzebuje wkretarki z udarem. Co sadzicie o Makita BHP453SHEX
  • Level 14  
    Jeżeli chodzi o hitachi dh24pc3 to zdecydowanie nie polecam bardzo często uszkadza sie napęd wrzeciona wiertła , jest ona źle zaprojektowana gdyż napęd wiertła (krecenie się) zazębia sie na dwóch zębatkach które zachodzą na siebie tylko 2mm i to najczęśniej wysiada ,koszt tych zębatek to ponad 200zł.

a co do wkrętarki makita z ostatniego postu to pierwsza rzeczą która sie psuje i to dosyć szybko w tych sprzetach to przekładnia zębata(nie jest tania) i niestety to jest jej piętą ahillesową.
  • Level 10  
    BHP453SHEX wygląda atrakcyjnie. 2 akumulatory litowo-jonowe, dodatkowy osprzęt, przystępna cena. Moim zdaniem dobry wybór, choć nie spotkałem się jeszcze z opiniami użytkowników. Może dlatego, że jest oferowany od niezbyt długiego czasu. Osprzęt na pewno nie jest najwyższej jakości ale używany okazjonanie (do remontu domu) powinniem śmiało posłużyć kilka lat.
  • Level 9  
    To co ciekawego polecacie w cenie do 1000 zl z udarem?
  • Level 10  
    Zerknij na Makitę BHP453RFE z dwoma mocnymi akumulatorami 3,0 Ah.
    Alternatywnie Bosch GSB 18-2 Li.
    Do częstych prac ale nie zarobkowych brałbym pewnie którąś z nich.
    Akumulatorowe udarówki w wysokim momentem obrotowym rzędu 80Nm kosztują ok. 1500 zł ale chyba w tym przypadku takie urządzenie nie jest potrzebne.
  • Level 9  
    Wkrętarka używana będzie głównie do montażu płyt kartonowo-gipsowych. Rzadko będzie wykorzystywana do wiercenia z udarem. Naprawde sporadycznie.
  • Level 11  
    Quote:
    Wkrętarka używana będzie głównie do montażu płyt kartonowo-gipsowych. Rzadko będzie wykorzystywana do wiercenia z udarem. Naprawde sporadycznie.

W takim razie moim zdaniem kup najtańszą wiertarkę udarową tak do 100 a resztę przeznacz na wkrętarkę 12V lub 14.4V. Po pierwsze łatwiej kręcić pod sufitem małym lekkim sprzętem nie jest to tak męczące jak np 18V z udarem. Także dobrze by było aby miała hak do zawieszenia np przy pasku. Jeśli robisz tylko suchą zabudowę i potrzebujesz urządzenia tylko do wkręcania to ja bym chyba dołożył i kupił Senco Duraspin.
  • Level 15  
    Możesz też pójść w takim kierunku: Wkrętarka akumulatorowa BOSCH, MAKITA lub METABO w miarę lekka z dwoma akumulatorami i szybką ładowarką. Baterie Li-Ion. To powinno załatwić temat bo będziesz miał ciągłość pracy. Pracujesz na jednej baterii a druga się ładuje. Jak jest szybka ładowarka to nadąży. Maszyna będzie w miarę lekka i nie odpadnie Ci ręka po dniu pracy. Resztę pieniędzy przeznaczyłbym na młotowiertarkę SDS. Jeśli będzie używana od czasu do czasu to może być np SKIL. Zdecydowanie lepiej będzie chodził w betonie niż wiertarka z udarem mechanicznym nawet dużej mocy.