Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona tablica partycji podczas instalacji systemu.

28 Wrz 2011 10:14 2192 6
 • Poziom 18  
  Proszę o pomoc w odtworzeniu struktury dysku.
  Dysk został uszkodzony podczas instalacji systemu. Zawierał 3 partycje podczas instalacji została utworzona jedna partycja 128GB. Pozostała część dysku widnieje jako nie przydzielony obszar dysku. Pierwsza partycja z tych trzech jest nieistotna, ponieważ zawierała tylko system, ale pozostałe zawierają już potrzebne dane.

  Jeżeli to możliwe to proszę o pomoc w odzyskaniu tych dwóch partycji.
  Uszkodzona tablica partycji podczas instalacji systemu.
 • Specjalista HDD Recovery
  1) Do wgrania w sektor 0 od 0 do 0 jeden sektor.
  2) Zauważ że druga partycja nie ma Boot sektora dlatego podaj sektor 532 480 062 jeśli to Boot Copy będzie trzeba wgrać go w sektor : 204 800 063
  3) Dodatkowo podaj potem ponownie partycje z DMDE bo brakuje mi tam MFT.
  4) Dobrze jak byś wykonał SCAN NTFS całego dysku
 • Poziom 18  
  W załączniku znajduje się plik z sektorami 0-100 oraz nowy podział po wgraniu pierwszego sektora. Plik pochodzi z innego dysku, na którym zrobiłem kopię 1:1. Żeby nie uszkodzić zawartości oryginału.

  Uszkodzona tablica partycji podczas instalacji systemu.
 • Poziom 18  
  Racja, zrobiłem plik i zapomniałem załączyć. Potrzebujesz plik NTFS Scan przed wgraniem pierwszego sektora, czy po wgraniu. Przed wgraniem tego sektora robiłem skan i pojawiły mi się partycje, które wczoraj były niewidoczne. Udało mi się uzyskać dostęp do danych z trzeciej partycji, z drugiej już niestety nie. Robiłem to oczywiście w celach testowych na kopii po zapisaniu aktualnego testowania. Jeżeli udało by się odzyskać poprzednią strukturę, pomijając nadpisane dane było by rewelacyjnie.

  Mam jeszcze jedno pytanie. Zrobiłem skan w partycji (NTFS Scan), i pojawiły mi się partycje, o różnych rozmiarach, gdzie podejrzewałem po rozmiarach, że to mogą być stracone partycje. Dla każdej takiej partycji ($ValumeXX) wykonałem oddzielny skan i pojawiły mi się partycje o prawidłowych nazwach. Za pomocą kombinacji "Fix - Wstaw" udało mi się podpiąć partycje i mogłem odczytać dane, ale zastanawia mnie, jedna rzecz. Pierwsza partycja rozpoczyna się od 53 sektora a nie od 63. Czy jak będę chciał zainstalować system na tej partycji to czy nie skasuje sobie pozostałych partycji przez uszkodzenie tablicy partycji?

  Poniżej znajduje się zrzut z tego co uzyskałem. Sprawdziłem na wyrywki dostęp do danych i wydaje się, że jest w porządku. Czy taki sposób odzyskiwania jest skuteczny, tzn. czy wszystkie dane będą dostępne czy popełniłem błąd?

  Uszkodzona tablica partycji podczas instalacji systemu.

  Bardzo chętnie w celach edukacyjnych zobaczyłbym rozwiązanie migola, który jak widzę robi to w sposób profesjonalny.
 • Pomocny post
  Specjalista HDD Recovery
  Tutaj trzeba by ręcznie sprawdzić i wpisywać jeśli są partycje to to że Boot jest w 57 sektorze nie ma znaczenia jeśli partycja jest sprawna. Windows formatuje w inny sposób zaczyna od 63 sektora. MBR jest w sektorze 0 więc nie ma to tu znaczenia.

  edukacja :
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic962055.html
 • Poziom 18  
  Udało się odzyskać wszystkie dane. Pomogło skanowanie NTFS, usunięcie nowych partycji i wstawienie wykrytych.

  Dziękuję za pomoc.