Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DV8000 uszkodzony inwerter, matryca lub cos jeszcze innego.

28 Wrz 2011 15:27 2478 8
  • Poziom 9  
    witam proszę o pomoc bo nie wiem czy to inwerter czy matryca, a może coś jeszcze innego. Dwa miesiące temu pojawiła mi się na ekranie linia, kilka dni później niedaleko obok pojawiła się kolejna pionowa linia, po tym fakcie rozkręciłem i przeczyściłem cały laptop z kurzu i innego syfu. Wczoraj pojawiła się kolejna pionowa linia i nie wiem czego to może być wina. Czy jest to matryca, inwerter czy może jeszcze coś innego? Powiedzcie co Wy myślicie na ten temat. Z góry dzięki za informacje.
  • Poziom 34  
    Matryca, połączenie elektroniki z taśmami, taśmy ze szkłem lub drivery na taśmach.
  • Poziom 9  
    Czyli wykluczasz inwerter. A wiesz może jaki to jest koszt, czy warto inwestować w naprawę tego lapka?
  • Poziom 23  
    Matryca do wymiany. Mozesz probowac reanimowac ale szanse marne.
  • Poziom 34  
    Inwerter odpowiada tylko i wyłącznie za podświetlanie.

Koszt matrycy 100-300zł w zależności czy nowa czy używana.
  • Poziom 9  
    a co mogło spowodować to że matryca zaczyna wysiadać? kurcze chciałbym poznać przyczynę, bo jeśli właduję te 100-300zł to jakie są szanse że pochodzi jeszcze tych kilka wiosen...?
  • Poziom 34  
    Zazwyczaj jest to uszkodzenie mechaniczne, zbyt mocne wyginanie np czego powodem są puszczające luty.

Ewentualnie zawilgocenie ( np podczas czyszczenia)
  • Poziom 9  
    kurcze... hmmm... laptopatego używam bardziej jak komputer stacjonarny... stoi na biurku podłączyłem do niego klawiaturę i myszkę jedynie włśnie monitora nie... i używam wbudowanej matrycy... szyszczenie suche zawsze robię bez żadnych płynów... dlatego własnie zastanawiam się jaka może być przyczyna tego co się zaczło dziać ehhhh
  • Poziom 23  
    Przyczyna jest to ze polaczenie ekran-elektronika ekranu nie jest lutowane tylko klejone i po jakims czasie to polaczenie puszcza pod wplywem temperatury i innych czynnikow zewnetrznych.