Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot Logitech Harmony 600 - zaprogramowanie.

28 Wrz 2011 16:37 6978 12
  • Poziom 12  
    Witam

Mam parę pytań odnośnie tego pilota.

1. Czy da się zaprogramować w nim każdy przycisk osobno? To znaczy żeby nie wybierać konkretnej konfiguracji tylko mając pilot od urządzenia nacisnąć na nim dowolny przycisk i przypisać funkcją tego przycisku dowolnemu klawiszowi na harmony?

2. Czy można programować ten mini wyświetlacz jako następne przyciski, czy tylko przypisywać sekwencje przycisków zaprogramowanych na pilocie? Tzn na pilocie od dekodera mam przycisk do epg i chciałbym zaprogramować tą funkcję na wyświetlaczu.

Ogólnie rzecz biorąc czy harmony 600 może być w pełni uczniem, a nie tylko korzystać z gotowych konfiguracji?

Mam nadzieję że umieściłem temat w odpowiednim miejscu. Jeżeli nie to przepraszam.

Pozdrawiam

Regulamin, pkt 11:
    W temacie wiadomości należy dokładnie zawrzeć całą istotę wysyłanych informacji.
    W działach serwisowo - naprawczych w tytule należy obowiązkowo podać rodzaj sprzętu, markę i model naprawianego urządzenia jak również, w formie skrótowej lub symbolicznej, charakter uszkodzenia (problemu).

Proszę poprawić.
    [_P_]
  • Poziom 35  
    Tak - wszystko się uda.
    (mam 700, ale zapewne 600 też to potrafi, bo w sumie podobny)

EPG zapewne chyba nie będziesz musiał programować (na Logitechu = Guide).

Sprawdź sobie tylko na ich stronie czy jest Twój sprzęt.
  • Poziom 12  
    Szukałem i nie mogłem znaleźć listy. Mam Vu+ Duo na Enigmie 2 i on ma funkcji na pilocie nie koniecznie przyporządkowanych do odpowiednich przycisków np pod przyciskiem home mam graficzny multi epg. Dlatego zależy mi na możliwości pełnej edycji.
  • Poziom 35  
    Sprawdź czy 600 przyjmuje komendy z oryginalnego pilota (jak masz takowy = zero problemu).

Po drugie:
    Link
    (więc coś kiepsko szukasz) ;)
  • Poziom 12  
    Z tego co kojarzę to wczytuje polecenia z oryginalnego pilota. Ale chciałbym potwierdzenia jakiegoś użytkownika tej 600'tki.
  • Poziom 12  
    Przejmować komendy z oryginalnego pilota może harmony 300 lecz nie ma on podświetlenia co jest dla mnie ważne. A zależy mi na zaprogramowaniu tego pilota tak że np przyciskiem do zmiany głośności regulować głośność w dekoderze a tym do zmiany kanałów +- zmienić głośność w tv. Nie przełączając pomiędzy urządzeniami. I doczytałem że w harmony 300 każdy z 54 przycisków jest programowalny a tutaj nie widzę takiej informacji.
  • Poziom 35  
    Nadal jesteś w sferze teorii. ;)
    Każda numeracja (wyższa) pilota obejmuje wszystkie rzeczy z pilota niżej + dodatkowe rzeczy.

Kupisz, zalogujesz się i zaczniesz programować..., zrozumiesz że praktyka jest o wiele prostsza niż ...gdybanie. :)
  • Poziom 12  
    Kupione sprawdzone, pełne zadowolenie :D Naprawdę polecam pilot super. Tylko nie moge znaleźć jednej rzeczy mianowicie ustawiam sekwencje taką "stop", "exit" problem wygala tak że jak już dekoder wykona polecenia stop to nie reaguje przez 1 sec na komendy z pilota wiec gdy sekwencja używa "exit" dekoder nie reaguje. Dopiero ustawienie sekwencji "Stop" "Exit" "Exit" daje pożądany efekt. Można jakoś ustalić czas pomiędzy poszczególnymi krokami w sekwencji?

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]
  • Poziom 35  
    Możesz zrobić sobie "macro" pod jednym klawiszem.
    Z czasem opanujesz i nietypowe kombinacje.

-------------

Była promocja Logitecha i kupiłem wczoraj kolejnego "ich" pilota z 40% zniżką.

Ps - tak, jak opisywałem , nawet najtańszy model zrobi to, co szukałeś. :)
  • Poziom 12  
    Właśnie mam to makro ustawione, jak pisałem wyżej lecz przerwy pomiędzy wysyłanymi komendami są za małe bo gdy tuner otrzyma polecenia stop chwile nie reaguje na pilota który wysyła mu polecenie exit i tuner omija to polecenie. Dlatego chciałbym jakoś ustawić np przerwę 1 sec pomiędzy kolejnymi poleceniami.
  • Poziom 11  
    Proponuję pokombinować trochę z opóźnieniami.
    Ja mam dekoder n-ki i dopiero jak zjechałem z opóźnieniem do 100 ms zaczął działać poprawnie. Ja mam 650 więc mogę sobie ulubione kanały tam wstawić, a tak na prawdę to trzeba podać numer kanału więc kanał 131 wybiera poprawnie.
  • Poziom 11  
    Witam, odgrzeję trochę temat...
    Mam pytanie o czas działania na jednym zestawie aku 650-tki. Obecnie mam 555, trochę zdezelowany już, więc chciałem wymienić. Działa on na 4xAAA i przy 4 aku 1000mAh wystarcza średnio na 2 miesiące. Jak to się przedstawia w Harmony 600/650, który jest na 2xAA ?