Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SA-PT250 - zawiesza się tuż po włączeniu

28 Wrz 2011 18:46 1995 6
  • Poziom 20  
    Witam, problem z amplitunerem kina domowego Panasonic, SA-PT250. Otóż, włączenie do sieci powoduje zapalenie diody stand-by, potem po kliknięciu na panelu przycisku power sprzęt włącza się witając nas przyjaznym Hello po tej operacji na wyświetlaczu pojawiają się same kreseczki -------- i w tym momencie żaden przycisk nie działa,nie można zmienić źródła,nie można pogłośnić,sciszyć, ani też wyłączyć - nie reaguje na nic. Miałem akurat do podstawienia kompletną przetwornice oraz moduł wzmacniacza - oczywiście to nie to, sprawdziłem tylko dla pewności. Po odłączeniu taśmy od silnika ładowania szuflady jest jedyna zmiana, na wyświetlaczu pojawia się OPEN CLOSE OPEN i zawiesza. Odłączenie płyty cyfrowej mechanizmu też nic nie zmieniło. Pomierzyłem napięcia,sprawdziłem na schemacie co steruje przyciskami i komunikacją - pierwszy procek na płycie głównej (w sumie są dwa takie układy - jeden od systemu,drugi mikrokontroler audio). Akurat miałem taki procesor i to nowy w dodatku, podstawiłem, podstawiłem również kwarc, dalej bez zmian, obmierzyłem dalej, zero jakiegoś punktu zaczepienia. Ze schematu wynika że jest jeszcze pamięć eprom przy tym procku, ale no nie wiem,to raczej chyba nie to.. Może ktoś już się spotkał z podobnym problemem w innym podobnym sprzęcie ?
    Każda sugestia pomocna.
  • Poziom 13  
    Witam. Mam to samo. Czy coś z tego wyszło?
  • Poziom 39  
    Czy to nie kwestia software'owa ? Napęd daje się otworzyć ?
  • Poziom 13  
    Zawieszał się stopniowo, teraz całkiem stoi. Są kreski i nie wykonuje żadnej funkcji.Gdy w trakcie włączania wcisnę "open" to napis się pojawi ale nic więcej.
  • Poziom 20  
    Niestety nie rozwiązałem tego problemu. Całkiem możliwe że to problem pamięci flash (oprogramowania). Jest na płytce cyfrowej.
  • Poziom 13  
    Witam. Mam to samo. Czy coś może ruszyło w tym temacie.
  • Poziom 1  
    Najpierw sprawdź napięcie 4-pin STR-X6768N. On-22V Off-8V. Jeśli włączysz czteronożne 22 wolty i zacznie spadać, pojawi się sygnał, a problem występuje w R5726 0,82 oma Sprawdź również C5796 0,1mf-100nf. Powodzenia