Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

42LG3000 ,brak obrazu,podświetlenie prawidłowe

28 Wrz 2011 19:43 3509 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Trafił mi się telewizor 42LG3000,matryca T420XW01 AUO.
    Uszkodzeniu uległ jeden z dwóch inwerterów i swietlówka . Po wymianie inwertera i świetlówki na ekranie pojawił sie obraz . Podczas skręcania blaszanej ramki matrycy (potem doczytałem,że jest to wada konstrukcyjna tego modelu) zrobiło mi się zwarcie na na zasilaniu XA VDD(bezpiecznik B2 przylegał bezpośrednio do ramki).Zaczęło iskrzyć w tym miejscu.Szybko wyłączyłem odbiornik.Po bezpieczniku została tylko czarna plama.Sprawdziłem pozostałe bezpieczniki na listwie matrycy,na T-con T370XW02. Wszystkie sprawne. Zasilanie 12V , 3,3V, 1,8V prawidłowe. Napięcie XA VDD na B2 też jest i wynosi ok 15V. Matryca nie daje żadnych oznak życia.
    Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
    Uszkodzona matryca??
    Dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.
    Tomek

Przypominam, że na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni. Regulamin pkt 3.1.13, pkt 3.3. [lamer.]
  • Poziom 33  
    zeman23 napisał:
    Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? uszkodzona matryca??
    Skoro zasilanie poprawne to raczej tak.
  • Poziom 9  
    Zastanawiam się tylko,w jaki sposób zwarcie VDD do masy mogło uszkodzić matryce. I dlaczego nie uszkodził się bezpiecznik na T-Con B201 skoro napięcie przez niego podawane jest na B2 :|
  • Poziom 9  
    Matryca sprawna. Uszkodzony okazał się moduł t-con (napięcie VCOM2 wychodzące z procesora przywarte do masy). Po wymianie logiki wszystko działa jak należy.
    Temat do zamknięcia.