Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVB-T na jednym telewizorze a na drugim sygnał analogowy - jedna antena

Goods 28 Sep 2011 20:49 6028 18
    Goods
    Level 10  
    Cześć,

Mój brat w swoim pokoju ma stary telewizor CRT, a ja w swoim mam LCD z MPEG-4. Na dachu stoi jedna antena kierunkowa, do której brat zamontował wzmacniacz, ponieważ jakiś czas temu jego telewizor przestał odbierać podstawowe kanały (TVP1, TVP2, POLSAT). Kiedy jeszcze kanały mu działały, to u mnie również była podłączona antena przez trójnik i działało mi wszystko poza POLSATEM.

Potem całkowicie mnie odłączył i próbował znaleźć cokolwiek tylko u siebie nie dzieląc ze mną sygnału, ale również nie ściągał mu żadnych kanałów, więc dzisiaj zamontował wzmacniacz, ale nic się nie zmieniło. Na próbę przeniosłem swój telewizor do niego i znalazł mi 8 kanałów cyfrowych i analogową dwójkę, ale w koszmarnej jakości, z tym że kiedy już przeniosłem telewizor do siebie i podłączałem antenę (z zasilaczem), która jest podzielona trójnikiem u niego, to niczego mi nie znalazł.

Jest w ogóle możliwe, żeby na jednej antenie, na jednym telewizorze ściągać analog a na drugim cyfrówkę? Macie jakieś pomysły? Dzięki z góry!

Mieszkam w Działdowie na Mazurach.
    LeDy
    Level 43  
    Goods wrote:
    Jest w ogóle możliwe, żeby na jednej antenie, na jednym telewizorze ściągać analog a na drugim cyfrówkę?
    To nic nowego. Do analogowej i cyfrowej wystarcza taka sama antena.
    Goods
    Level 10  
    Okej, ale jak to zrobić? Na razie niestety same kłody pod nogi. ;)

Sorry za umieszczenie tematu w złym dziale. Można przenieść? Z góry dzięki.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    Goods
    Level 10  
    _cheetah_ wrote:
    to jak to jest z tymi wzmacniaczami? Był najpierw jeden, a potem drugi, czy jak?

Nie, nie. To jest ten sam wzmacniacz, ale wątpię, że był uszkodzony, bo kiedy podłączę telewizor bezpośrednio (bez trójnika), to ściąga pięknie 8 kanałów. Myślisz, że jeśli podłączą taki rozgałęźnik (http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_dwudrozny_r-2_signal_R60102.htm.) zamiast trójnika, to coś pomoże?
    tomek2000
    Level 23  
    Zacznij od zrobienia dobrej jakości na kanałach analogowych.
    Może trójnik zwiera Ci sygnał lub zasilanie? Albo podłączasz TV bez separatora? Albo masz przerwany kabel przy antenie?

Zacznij od podłączenia jednego TV bezpośrednio do anteny. Ma być dobrej jakości odbiór kanałów analogowych.

Kanały cyfrowe nie wymagają aż tak dobrego sygnału więc będą OK nawet przy uszkodzonej antenie więc na nie nie patrz.
    User removed account
    Level 1  
    Goods
    Level 10  
    Okej, mam dodatkowe info. Brat mnie uświadomił, że kabel bezpośrednio od anteny idzie do pokoju rodziców i stamtąd jest przedłużany normalnie kablem (bez przejściówek) dopiero do brata, więc zasilacz musi być u rodziców, a u brata rozgałęźnik, który pokazałem, tak?
    User removed account
    Level 1  
    Goods
    Level 10  
    Okej. Ja tak tłumaczę, że my się nie dogadamy, dlatego zrobiłem trzy zdjęcia.

U rodziców:

U brata (jeszcze z trójnikiem, za chwilę będzie rozdzielacz):

U mnie:

W takim przypadku zasilacz musi być już u rodziców, czy może być u brata, kiedy będzie miał już rozdzielacz?
    User removed account
    Level 1  
    Goods
    Level 10  
    Pierwsza strona:
    BADMOR
    Małostratny rozgałęźnik
    sygnału magnetowidu

Druga strona:
    Zakres pracy:
    47 - 862 Mhz
    Tłumienie We-Wy:
    3,2 - 4,5 dB
    Separacja Wy-Wy:
    16 - 32 dB
    GZE BADMOR 058 623 13 79

Może dasz mi jakiś kontakt do siebie poza forum? Będzie szybciej. :)
    User removed account
    Level 1  
    Goods
    Level 10  
    To jest tak podłączone, bo bezpośredni kabel z anteny idzie od rodziców i jest podłączony do wyjścia, a ten który idzie do mnie też jest podłączony do wyjścia. Tak to jest chyba.
    User removed account
    Level 1  
    Goods
    Level 10  
    Okej, cały dzień zmian za mną.

U rodziców jest zasilacz i takie samo połączenie jak na pierwszym zdjęciu. U brata mam rozdzielacz podobny do tego (http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_indukcyjny_ri-2-1_f_E2094.htm). Antena skierowana na Sierpc. I teraz tak - jeśli swój telewizor podłączę u rodziców, to łapie mi 14 cyfrowych kanałów i 2 analogowe w świetnej jakości - zero cięcia. Kiedy podłączę telewizor u brata (bez rozdzielacza) to jest również 14 kanałów, ale potrafi się przyciąć, a kiedy podłączę u siebie (po rozdzielaczu), to nie znajduje cyfrówek - tylko te dwa analogowe w dobrej jakości.

Już nie mam pojęcia, o co chodzi. :/
    LeDy
    Level 43  
    Goods wrote:

Już nie mam pojęcia, o co chodzi. :/
    I na tym skończ. Wezwij kogoś co będzie miał o tym pojęcie.
    User removed account
    Level 1