Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio 200 - nie zatrzymuje się

insane 29 Sep 2011 08:52 990 3
    insane
    Level 14  
    Stara maszynka jak w temacie, pod Gestetnerem. Nie zatrzymuje się po zrobieniu kopii tylko drukuje "do bólu". Nie da się jej nawet zatrzymać klawiszami "C" (same klawisze sprawne), przestaje gdy braknie papieru, dopiero wtedy, po zatrzymaniu (wyjęciu kasety) można skasować pracę klawiszem. Szukałem w kodach czy nie jest włączona jakaś opcja wielokrotności kopiowania ale chyba nie ma czegoś takiego w tych modelach? Przy uszkodzonym czujniku wyjścia pewnie wyrzucałaby jakieś zacięcia a nie tylko powielała. Uszkodzona któraś płyta??
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    huberto233
    Level 26  
    Calkiem mozliwe ze plyta, ja zaczalbym od skasowanie pamieci jednak i sprawdzenia,

No chyba ze jednak przycisk startu raz jak zalaczy to idzie.:-)

Pozdr

Dodano po 6 [minuty]:

Tak jeszcze przyszlo mi do glowy , a ile kopi wyswietla , ze robi ?

Zostaw jedna kartke w kasecie/ kasetach ustaw na dwie kopie i zobacz co zrobi

Skonczy i zapyta o papier ? Jak poprosi zaladuj jeszcze ze dwie kartki i zobacz jak reaguje. Moze w ustawieniach domyslnych zostalo ustawione ze zawsze ma robic jakas tam ilosc

to takie przypuszczenia na teraz ,

Pozdr
    Nightwing
    Level 17  
    Proponuje zacząć od memory cleara w kodach serwisowych (są w 5 MODE, dokładnego numeru nie pamiętam ale są opisane)
    insane
    Level 14  
    Wyłączałem i włączałem ją wtedy kilka razy i za każdym razem tak samo a następnego dnia zwyczajnie jej przeszło... Dziwny przypadek. Jeszcze ją testuję ale póki co wszystko ok. Jakby wróciło to spróbuję zresetować te pamięci nvram. Dzięki wszystkim