Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki przekrój linii napowietrznej?

29 Sep 2011 10:04 2627 5
  • Level 16  
    Cześć.
    Mam wpiąć sie do linii napowietrznej.
    Oczywiście w warunkach nie ma danych jaka to jest linia. Jeszcze lepiej bo w ZE nie wiedzą jaki jest przekrój żyły (prawdopodobnie dlatego tego na warunkach nie umieścili, bo sami nie wiedzą).
    Żeby wiedzieć jakie zaciski przebijające kupić, muszę znać przekrój żyły. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to pomiar żyły wraz z izolacją suwmiarką oraz policzenie przekroju. Przy wcześniejszym odjęciu grubości izolacji. Tylko ile ma izolacja? Czy ktoś sie orientuje w tym temacie? Znacie inny spsób określenia przekroju?
    Na szczęście zaciski są np. od 95 do 150. Dlatego też, mam jakis margines błędu przy szacownaiu grubości izolacji.
  • Level 43  
    A dlaczego tak komplikujesz?Jeśli zmierzysz żyłę ASX-sa w izolacji ,to w sklepie podobnie zmierz na bębnie i będziesz wiedział jaki kabel masz na linii.
  • Level 12  
    MrMazi wrote:
    Cześć.
    Mam wpiąć sie do linii napowietrznej.
    Oczywiście w warunkach nie ma danych jaka to jest linia. Jeszcze lepiej bo w ZE nie wiedzą jaki jest przekrój żyły (prawdopodobnie dlatego tego na warunkach nie umieścili, bo sami nie wiedzą).
    Żeby wiedzieć jakie zaciski przebijające kupić, muszę znać przekrój żyły. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to pomiar żyły wraz z izolacją suwmiarką oraz policzenie przekroju. Przy wcześniejszym odjęciu grubości izolacji. Tylko ile ma izolacja? Czy ktoś sie orientuje w tym temacie? Znacie inny spsób określenia przekroju?
    Na szczęście zaciski są np. od 95 do 150. Dlatego też, mam jakis margines błędu przy szacownaiu grubości izolacji.

a od kiedy to do linii- urządzeń pozostających na majątku ZE wpinają sie obcy wykonawcy? jeśli natomiast masz na to zezwolenie ZE to nie znając parametrów sieci powinieneś odstąpić od tych czynności. jednak jeśli jesteś elektrykiem z dużym doświadczeniem to twoje pytanie jest nie na miejscu!
  • Level 42  
    MrMazi wrote:
    Żeby wiedzieć jakie zaciski przebijające kupić, muszę znać przekrój żyły.

Nie musisz. Zaciski SL 24 mają rozpiętość przekroju linii głównej AL 10-150mm².
    Link
  • Level 22  
    AsXSn na żyle ochronno-neutralnej ma napisane zazwyczaj jaki to przekrój.
  • Level 16  
    Średnica pojedynczej żyły to 9,5 mm. Stąd wychodzi przekrój 71 mm2. Licząc przynajmniej minimalną izolację wychodzi poniżej 70 mm2. Wnioskuję stąd, że sama żyła ma najwyżej 50 mm2.

Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:

Według danych znalezionych w necie, przy średnicy pojedynczej żyły z izolacją 9,5 mm, to przekrój samej żyły to 35 mm2. Temat zamykam