Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon 450D, Kiss F, Error 99

waldix 29 Sep 2011 10:42 2997 4
    waldix

Level 18  
    Witam

Mam dwa Canony z tym samym uszkodzeniem. W obu uszkodzona (pognieciona) jest migawka. Nawet bez rozbierania aparatu można było to stwierdzić, ponieważ kawałki migawki wypadły mi na dłoń. Po włączeniu obu aparatów po chwili wyskakuje Err 99, czyli wydawało by się standardowe uszkodzenie.

Zatem zamówiłem nowe migawki i do dzieła. Wymieniam w Kiss F na nową, składam do kupy aparat i włączam. A tu lekkie zaskoczenie, aparat włącza się, migawka klepnie 3 razy i znów wyskakuje Err 99.

Myślę sobie że może źle wpiąłem jakąś taśmę ale wszystko sprawdzałem 2 razy. Mówię sobie że nad tym egzemplarzem posiedzę później.

Biorę się więc za 450D i dokładnie taka sama sytuacja. Włączam, klepanie migawki 3 razy i Err 99.

Dziwne jest to że jak wkładam baterie i zamykam klapkę, otwieram i zamykam klapkę od karty SD, naciskam jakiś przycisk to migawka za każdym razem też klepie. Nawet jak nic nie robię to co paręnaście sekund też migawka klepnie.

Kiss F i 450D są identyczne w środku, ta sama elektronika, takie same migawki.

Nie mam do żadnego z nich instrukcji serwisowej. W internecie czytałem że można zrobić jakiś reset ale nie ma informacji jak to zrobić. Choć nie wiem czy to pomoże.

Aparaty są wykrywane przez komputer, ale program EOS Utility nie może się z nimi skomunikować. Można tylko zgrać zdjęcia z karty.
    marianpdr
    Level 11  
    Prawdopodobnie flex od migawki odwrotnie wpięty do płyty głównej można sie oszukać w tym modelu musi być wpięty ścieżkami do płyty, czyli nie może wychodzić patrząc na płytę od góry tylko od dołu do złącza.
    Damian22
    Level 14  
    W tym modelu aparatu nie da się fizycznie wpiąć taśmy odwrotnie.
    marianpdr
    Level 11  
    Można miałem kiedyś taki przypadek klient przyniósł kiedyś z tak zamontowaną taśmą od migawki do serwisu aparat.
    Canon 450D, Kiss F, Error 99
    waldix

Level 18  
    To nie taśmy. W obu aparatach były wpięte poprawnie. Podejrzewam że może uszkodził się sterownik od silnika migawki i podaje napięcie na silnik bez żadnej kontroli. Ale teraz to już tylko moje domysły ponieważ obu aparatów już nie mam.

Jeden pojechał do serwisu autoryzowanego a z drugiego klient zrezygnował.