Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z czionką - Windows XP - znikają polskie znaki

M@tti 29 Wrz 2011 10:57 2688 8
  • #1 29 Wrz 2011 10:57
    M@tti
    Poziom 15  

Witam, posiadam problem jak na zdjęciu poniżej. Wszelkie RegCleany nie naprawiają tego, podgranie czcionek na sztywno nic nie daje. Reinstalacja systemu nie wchodzi w rachubę.

0 8
  • #2 29 Wrz 2011 19:22
    cepilek
    Poziom 26  

W panelu sterowania (również ikonka na dole z prawej na pasku narzędzi Windowsa XP o symbolu PL) w okienku Ocje regionalne i językowe - zakładka Języki: podopcja szczegóły, okno Usługi tekstowe i języki, zakładka Ustawienia, wywalam na stałe zaraz po zainstalowaniu Windowsa wszystko oprócz języka polskiego i klawiatury programisty i mam spokój ze znikającymi polskimi znakami diakrytycznymi - to znaczy nigdy i nigdzie mi nie znikają ani samowolnie się nie zmieniają na inne niż polskie... No chyba, że programista jakiegoś programu używa innych czcionek to nie ma siły na to... Ale spotykam naprawdę rzadko po takiej modyfikacji takie symtomy jak Twój.

0
  • #3 30 Wrz 2011 10:51
    M@tti
    Poziom 15  

Niestety fałszywy trop. Miałem tylko angielski i polski - programisty. Chodzi mi o to, iż niektóre programy wyświetlają prawidłowo tekst - do pewnego momentu, a potem, robi się "kasza" z czcionką jak na w/w obrazku. Z pisaniem nie mam problemów.

0
  • #4 30 Wrz 2011 22:38
    mtaton
    Poziom 21  

A kombinacja Shift + Alt ?

0
  • #5 03 Paź 2011 09:49
    M@tti
    Poziom 15  

Po raz kolejny powtarzam, iż problem NIE LEŻY w układzie klawiatury!
    Po prostu komunikaty programów są źle wyświetlane.

Kwintesencja problemu:

0
  • #6 03 Paź 2011 10:45
    km4
    Poziom 17  

Zainstaluj wszystkie paczki jakie wykrywa ms update. Może coś pomoże.
    A może zamiast reinstalacji systemu włóż CD i wybierz opcję naprawy ?

0
  • #7 03 Paź 2011 10:48
    M@tti
    Poziom 15  

km4 napisał:
    Zainstaluj wszystkie paczki jakie wykrywa ms update. Może coś pomoże.

Mam wszystkie aktualizacje. I nadal nic.

0
  • Pomocny post
    #8 03 Paź 2011 13:31
    s36725
    Poziom 16  

Wygląda to jak problem z czcionką, co jest ciekawe, skoro mówisz, że nadpisanie czcionek nie rozwiązuje problemu. Pytanie brzmi: czy zawsze ta sama czcionka powoduje "krzaki"? Czy mają one miejsce przy różnych czcionkach?
    Jak to sprawdzić:
    1. Doprowadzić dowolny program do wystąpienia krzaków
    2. Zaznaczyć i skopiować "zakrzaczony" tekst
    3. Wkleić go w notatniku, czy dowolnym innym edytorze tekstu.

Możliwe, że tylko jedna konkretna czcionka sypie błędami i to ją należy sprawdzić (podejrzeć plik czcionki i ocenić go pod kątem występowania krzaków np w różnych rozmiarach czcionki)
    Możesz też użyć programu, który wyświetli Ci zadany tekst we wszystkich zainstalowanych na Twoim komputerze krojach czcionek i ocenisz, czy czcionki systemowe wyświetlają się poprawnie.

0
  • #9 03 Paź 2011 13:47
    M@tti
    Poziom 15  

Dzięki za trop! Jestem chyba blisko. Po wklejeniu do np. Worda, literki są ok - natomiast zmienia czcionkę z MS Shell Dlg 2 na jakieś Hei Medium. Zmiana czcionki następuje zawsze po literze "ń" w oknie dialogowym.

Usunąłem więc wszystko co zawierało "Hei Medium" w rejestrze, usunąłem tą czcionkę i - sukces!!!

0