Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XBOX360 dziwne zachowanie czytnika

janomo 29 Wrz 2011 12:27 2475 5
  • #1 29 Wrz 2011 12:27
    janomo
    Poziom 24  

Witam.
    Konsola trafiła do naprawy bo nie chciała czytać płyt DVD. Raczej nie naprawiam konsol tylko TV, DVD itp ale ustaliłem z klientem że wyczyścimy laser. Wyczyściłem i konsola zaczęła czytać. Po 2 dniach wraca że znów nie czyta. Rozebrałem i okazało się że czytnik laserowy był dosunięty do końca, przesunąłem go do początku i konsola znów czyta płyty. Okazuje się jednak że jeśli czytnik ręcznie odsunę trochę od początku jego zakresu przesuwu, to przy próbie odczytu płyty laser odsuwa się trochę w tył, zaraz potem próbuje przesunąć się w przód ale przesuwa się tylko odrobinę. Po kilku takich próbach zamknięcia tacki bez płyty laser dosuwa się do końca i nie jest w stanie złapać ostrości.
    Wydaje mi się że silnik przesuwu czytnika ciężko chodzi ( porównując np. z podobnym z PS2 ), ale żadne smarowania nie pomagają. Jest to silnik z tzw. ślimakiem.
    Spotkał się może ktoś z takim uszkodzeniem? Czy to na pewno będzie wina silnika? Może problem z elektroniką?
    Jeśli to silnik to może ktoś podpowie gdzie taki można zdobyć?
    Czy wymiana całego napędu ewentualnie rozwiąże problem?
    Co trzeba zrobić żeby nowy napęd pracował poprawnie? Jakiś numer trzeba zgrać ze starego napędu i wrzucić do nowego.
    Pozdrawiam.

0 5
  • #2 07 Paź 2011 19:53
    bmserwis
    Poziom 36  

Wymiana napędu w XBOX360 wymaga odczytania najpierw oryginalnego klucza i następnie jego wgrania do nowego napędu (proszę poczytać o odczytywaniu klucza napędu).

0
  • Pomocny post
    #3 07 Paź 2011 22:52
    ebry
    Poziom 30  

Wystarczy wymienić laser i wstawić blokadę na końcu prowadnicy lub wymienić cała mechanikę. Nie podmieniaj elektroniki gdyż jest sparowana z płyta główna i po podmianie na nowa nie będzie czytała gier. Napisz jaki to napęd to wstawię ci fotkę jak wstawić blokadę.

0
  • #4 08 Paź 2011 12:47
    janomo
    Poziom 24  

Napęd w tej konsoli to DG-16D2S-09C, myślę że lasera nie trzeba wymieniać tylko gdzie zdobyć taki mechanizm lub sam silnik przesuwu czytnika? Informacje o tej blokadzie poproszę!
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 08 Paź 2011 14:58
    ebry
    Poziom 30  

Wycinam coś takiego jak na zdjęciu z podkładki pod ram:
    I montuję to jak na fotce:

0
  • #6 16 Lis 2011 09:08
    janomo
    Poziom 24  

Zamontowanie niewielkiej blokady żeby czytnik "nie uciekał" poza płytę konsola pracuje prawidłowo.
    Dziękuję i pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów