Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung finalizuje umowę z Microsoftem o wzajemnej współpracy

lukasker 29 Sep 2011 14:06 1899 3
 • Samsung finalizuje umowę z Microsoftem o wzajemnej współpracyW lipcu pisaliśmy, że Microsoft żąda 15 dolarów od każdego sprzedanego smartphone Samsunga z Androidem. Choć Google kupiło Motorolę] by bronić interesów producentów smartphone'ów z Androidem, to nie przekonało to Samsunga by dogadać się z Microsoftem. Dwie ostatnie firmy ogłosiły zawarcie umowy cross-patentowej, która ma zacieśnić współpracę między oboma producentami. Samsung zgodził się płacić opłaty licencyjne za każdy sprzedany tablet i smartphone z systemem Android. Dodatkowo postanowił wesprzeć system Windows Phone, wydając własne smartphone'y z tym OSem (Samsung Omnia W - smartphone z ekranem Super AMOLED i Windows Phone 7.5), ale także w szeroko pojętym marketingu WP7. Wielkim przegranym w tej sytuacji jest Google, gdyż już druga firma po HTC musi płacić opłaty za korzystanie z "darmowego" OSu. Czyżby kłopoty Androida dopiero się rozpoczynały? Więcej w źródle.
  Źródło

  Cool! Ranking DIY
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  lukasker
  Translator, editor
  Offline 
  Has specialization in: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
  lukasker wrote 2900 posts with rating 149, helped 0 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  markovip
  Level 34  
  Czyżby teraz razem ostrzyli zęby na Aplle?
 • #4
  cefaloid
  Level 32  
  Żabek wrote:
  No już jeden europejski producent komórek związał się z małym-miękkim i raczej na dobre mu to nie wychodzi.

  Mylisz podstawowe daty. Europejski producent najpierw upadł z piedestału na samo dno (bo był zadufany i NIC nie robił) a dopiero później związał się z malym-miękkim. A nie na odwrót. Nokia po protu była tak głęboko w czarnej d.... że porzucili Symbian i zadowolili się zastrzykiem gotówki od małych miękkich i dzieki temu jakoś jeszcze nie plajtnęli sprzedając markę Chińczykom. A mały miękki ma dzieki temu kolejną znaną markę która musi brać od nich system.

  A wracając do tematu - niezły cyrk. Microsoft pobiera opłaty za każdy telefon HTC i Samsung z Androidem. Opłaty za system z którym nie ma nic wspólnego. Wystarczy je ciut podnieść (do 20$), zrobić 50% promocję na Windows Phone (bodajże 49$ kosztuje bez zadnych promocji a dla korporacji pewnie ze 20 - 30$ za telefon) i przestanie się opłacać wkładać w telefony Androida a zacznie Windowsa który stanie się tańszy za sztukę jak opłaty patentowe za instalowanie Androida. Pięknie się robi takie biznesy, prawda?

  Masz patenty masz moc. Nie ważne że są to patenty w stylu "przekręć telefon a ekran się przekręci" albo "odbieranie samych nagłówków poczty żeby nie płacić za transmisję danych". Są i trzeba płacić bo nie ważne że to oczywiste wynalazki - ważne kto to pierwszy opatentował. Ciekawe czy prawnicy w USA próbują już patentować oddychanie albo robienie kupy? I złotówka za każdą kupę, a jak nie, to więzienie. Chyba że wymyślisz spposób sr... (robienia kupy) ktory nie narusza patentu nr 9,286,829,741,231.

  Gdyby nie ta patentowa oręż Samsung mógły pokazać Microsoftowi przysłowiową figę. A tak musi 'nawiazać współpracę' czyli sprzedawać telefony z WM7 na które ani zbytu ani ochoty do produkowania nie ma.

  Żabek wrote:
  Że zacytuję klasyka: "Ludwiku Dornie i psie Sabo, nie idźcie tą drogą!"
  Pasuje :) Ale do wojen na patenty.