Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyszczenie wałka HP LJ 4

01 Gru 2004 10:25 3088 6
 • Poziom 11  
  Czym oczyścić wałek metalowy na którym widać natopiony nośnik ? Jest to wałek nagrzewany stąd, po awarii tonera cześć proszku nośnika uległa stopieniu i "chwyta" toner brudząc kartkę podczas druku.
  Może jest to opis zawiły i niefachowy, ale kiedyś radziłem sobie stosując do mycia TRI (trójchloroetylen).
  Czy można go teraz gdzieś dostać lub czy jest inny też skuteczny rozpuszczalnik ? Drukarkę eksploatuję od wielu lat - jest wydajna. sprawna i tania w używaniu. Będę wdzięczny za pomoc.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Kilka metod jest: rozpuszczalnik "nitro" (dobrze rozpuszcza utrwalony toner)... jak toner jest mocno zapieczony i nie schodzi to czasami czyszcze wałki teflonowe pastą do szlifowania rys (tą delikatną) na lakierze w samochodzie (automax). Aha i rada: jak już zaczniesz czymś czyścić ten wałek to najpierw spróbóuj jak reaguje materiał na rozpuszczalnik na krawedzi tulejki (no generalnie tam gdzie nie ma wałek styczności z papierem a jest naniesiona na metal warstwa nieprzywierająca)
 • Spec od drukarek
  ja stosuje do wałków teflonowych aceton. wałek się zmarszczy, ale po chwili wraca do siebie. aceton super usuwa stary toner czy nawet grutki tonera.
 • Poziom 31  
  ... a ja uzywam Schwego Plus do czyszczenia zarowno rolek gumowych jak i elememntow fusera.Moim zdaniem rewelacyjny srodek, swietnie sciaga toner(ten przygrzany i swiezy), rewelacyjnie reanimuje rolki tylko trzeba uwazac, niektore plastiki rozpuszcza...zmiekcza....
 • Poziom 11  
  "a ja uzywam Schwego Plus " - co to jest i gdzie to można kupić ?
 • Poziom 11  
  A ja używam generalnie tylko dwóch środków:
  NOVOGUM- reg. rolek i czyszczenie słabych zabrudzeń. Producent: Niemcy
  SAWID- żre wszystko jak leci. Jest to środek do czyszczenia wałków teflonowych i wałków maszyn offsetowych. UWAGA na plastiki!! Potrafi rozpuścić. Ale teflon, silikon itd. czyści bardzo skutecznie. Zwłaszcza jak są mocno nagrzane. Metalowe wałki czyszczące z układów grzewczych też tym czyszczę. Producent: Polskie Odczynniki Chemiczne