Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm pożarowy SMS-em na centrali Satel CA i module GPRS-T2

Rycho321 29 Wrz 2011 16:12 3174 5
  • #1 29 Wrz 2011 16:12
    Rycho321
    Poziom 8  

Witam,
    Posiadam centralę Satel CA5, dwie czujki ruchu, sygnalizator zewnętrzny, moduł GPRS-2 i manipulator. Obecnie system mam tak skonfigurowany, że w przypadku alarmu oprócz sygnalizacji zewnętrznej mam powiadomienie sms-em na komórkę. Dokupiłem czujkę dymu Polon ADR-20R, podłączę ją do wolnego wejścia centrali z funkcją 5 – 24H POŻAROWA. W przypadku pożaru włączy się sygnalizator zewnętrzny na sygnał przerywany. Jak natomiast skonfigurować i podłączyć wyjścia centrali do modułu GPRS żeby otrzymywać SMS-em informację o alarmie pożarowym, takiej funkcji w dostępnych funkcjach wyjść CA5 nie ma? Wdzięczny będę za pomoc.

• #2 29 Wrz 2011 17:24
    piotrkam1982
    Poziom 15  

W celu uruchomienia powiadamiania telefonicznego przy pomocy sygnałów dzwiekowych
    nale'y centrale alarmowa zaprogramowac w sposób nastepujacy:
    1. Wejsc w tryb serwisowy centrali.
    2. Wywołac funkcje FS 76 i skasowac wszystkie kody monitoringu.
    3. Przy pomocy funkcji FS 52 i FS 53 zaprogramowac numery telefonów, na które maja byc
    wysyłane informacje dzwiekowe o zdarzeniach. Centrala wybierze drugi numer telefonu
    w przypadku, gdy pierwszy numer jest zajety.
    4. W funkcjach FS 54 i FS 55 wybrac format transmisji danych: „0 bez zachety” („13: Ademco
    Slow bez potwierdzen”).
    5. Przy pomocy funkcji FS 56 zaprogramowac dowolny, czterocyfrowy identyfikator centrali
    np. 1111.
    6. Przypisac kody zdarzeniom, o których centrala ma powiadamiac, np. przy pomocy funkcji
    FS 57 zaprogramowac kody dla alarmów z wejsc.
    7. Odblokowac monitoring – FS 10 opcja 1.

Załączniki:
  • #3 30 Wrz 2011 09:13
    humek
    Poziom 32  

Taki opis zaprogramowania dotyczy modułu GPRS-T1 a kolega opisuje w swoim poscie że ma zamontowany GPRS-T2. Moduł GPRS-T2 ma 5 wejść do których można podłaczyć 5 wyjść dowolnej centralki ,naruszenie tych wyjść wygeneruje informacje w postaci uprzednio zapisanych w module wiadomości SMS.Dodatkowo moduł ma jeszcze jedno wyjście informują
    ce o stanie zasilania.Jeśli Nie jest w poście podane ile wiadomości przychodzi podczas alarmów (włamanie,sabotaż itp) i czy mozna jeszcze jeden SMS odpowiadajacy alarmowi pozarowemu dopisać. CA5 posiada 3 wyjścia wiec pod jedno z nich można dołączyć sygnał z alarmu pożarowego i do tego wyjścia "dopiąć" programowo wejście z czujnikiem pożarowym.

• #4 30 Wrz 2011 12:08
    Rycho321
    Poziom 8  

Obecnie mam wyjście out 1 centrali podłączone do sygnalizatora zewnętrznego, wyjście out 2 (skonfigurowane jako - alarm włamaniowy) i out 3 (skonfigurowane jako awaria zasilania AC) podłączone do wejść 1 i 2 modułu GPRS. Otrzymuje sms-em informację o alarmie i o braku zasilania. Informację o braku zasilania nie musze otrzymywać mogę ją zamienić na informację o pożarze. Nie rozumiem stawierdzenia: " CA5 posiada 3 wyjścia wiec pod jedno z nich można dołączyć sygnał z alarmu pożarowego i do tego wyjścia "dopiąć" programowo wejście z czujnikiem pożarowym". CA5 posiada 3 wyjścia ale tylko na Out 1 pojawia się sygnał w przypadku alarmu, mógłbym je podłączyć do modułu GPRS ale wyjście Out 1 jest uruchamiane również w przypadku alarmu włamaniowego więc nie rozróżniał bym jaki o to rodzaj alarmu - a na tym mi właśnie zależy.

• Pomocny post
    #5 30 Wrz 2011 13:32
    yamayama
    Poziom 16  

Programujesz kompem czy z "ręki"? Warto sprawdzić DLOADX'a może jest w opcjach wyjścia tylko "alarm pożarowy" którego nie ma w instrukcji jako samodzielny.Gdzieś to już widziałem, że w programie jest więcej opcji niż w instrukcji. CA5 ma 3 wyjścia z czego 2 są programowalne...

...można byłoby spróbować ustawić wejście pożarówki jako NAPAD GŁOŚNA 24h, i ustawić wyjście np.OUT2 jako ALARM NAPAD/PRZYMUS FS48=14. Wyjście połączyć "drucikiem" z innym wolnym wejściem GPRS'a i wpisać mu w smsie "alarm pożarowy" Prawie nikt się nie pozna :] Sygnalizator będzie jednak "wył" jak na włamanie.

• #6 30 Wrz 2011 14:10
    Rycho321
    Poziom 8  

Wyjścia alarm pożarowy na OUT 2 i 3 nie ma ale pomysł z alarmem napadowym wydaję się ok, przetestuję przez weekend. Dzięki za sugestie.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo