Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm pożarowy SMS-em na centrali Satel CA i module GPRS-T2

29 Wrz 2011 16:12 3480 5
 • Poziom 9  
  Witam,
  Posiadam centralę Satel CA5, dwie czujki ruchu, sygnalizator zewnętrzny, moduł GPRS-2 i manipulator. Obecnie system mam tak skonfigurowany, że w przypadku alarmu oprócz sygnalizacji zewnętrznej mam powiadomienie sms-em na komórkę. Dokupiłem czujkę dymu Polon ADR-20R, podłączę ją do wolnego wejścia centrali z funkcją 5 – 24H POŻAROWA. W przypadku pożaru włączy się sygnalizator zewnętrzny na sygnał przerywany. Jak natomiast skonfigurować i podłączyć wyjścia centrali do modułu GPRS żeby otrzymywać SMS-em informację o alarmie pożarowym, takiej funkcji w dostępnych funkcjach wyjść CA5 nie ma? Wdzięczny będę za pomoc.
 • OptexOptex

 • Poziom 15  
  W celu uruchomienia powiadamiania telefonicznego przy pomocy sygnałów dzwiekowych
  nale'y centrale alarmowa zaprogramowac w sposób nastepujacy:
  1. Wejsc w tryb serwisowy centrali.
  2. Wywołac funkcje FS 76 i skasowac wszystkie kody monitoringu.
  3. Przy pomocy funkcji FS 52 i FS 53 zaprogramowac numery telefonów, na które maja byc
  wysyłane informacje dzwiekowe o zdarzeniach. Centrala wybierze drugi numer telefonu
  w przypadku, gdy pierwszy numer jest zajety.
  4. W funkcjach FS 54 i FS 55 wybrac format transmisji danych: „0 bez zachety” („13: Ademco
  Slow bez potwierdzen”).
  5. Przy pomocy funkcji FS 56 zaprogramowac dowolny, czterocyfrowy identyfikator centrali
  np. 1111.
  6. Przypisac kody zdarzeniom, o których centrala ma powiadamiac, np. przy pomocy funkcji
  FS 57 zaprogramowac kody dla alarmów z wejsc.
  7. Odblokowac monitoring – FS 10 opcja 1.
  Załączniki:
 • OptexOptex
 • Poziom 32  
  Taki opis zaprogramowania dotyczy modułu GPRS-T1 a kolega opisuje w swoim poscie że ma zamontowany GPRS-T2. Moduł GPRS-T2 ma 5 wejść do których można podłaczyć 5 wyjść dowolnej centralki ,naruszenie tych wyjść wygeneruje informacje w postaci uprzednio zapisanych w module wiadomości SMS.Dodatkowo moduł ma jeszcze jedno wyjście informują
  ce o stanie zasilania.Jeśli Nie jest w poście podane ile wiadomości przychodzi podczas alarmów (włamanie,sabotaż itp) i czy mozna jeszcze jeden SMS odpowiadajacy alarmowi pozarowemu dopisać. CA5 posiada 3 wyjścia wiec pod jedno z nich można dołączyć sygnał z alarmu pożarowego i do tego wyjścia "dopiąć" programowo wejście z czujnikiem pożarowym.
 • Poziom 9  
  Obecnie mam wyjście out 1 centrali podłączone do sygnalizatora zewnętrznego, wyjście out 2 (skonfigurowane jako - alarm włamaniowy) i out 3 (skonfigurowane jako awaria zasilania AC) podłączone do wejść 1 i 2 modułu GPRS. Otrzymuje sms-em informację o alarmie i o braku zasilania. Informację o braku zasilania nie musze otrzymywać mogę ją zamienić na informację o pożarze. Nie rozumiem stawierdzenia: " CA5 posiada 3 wyjścia wiec pod jedno z nich można dołączyć sygnał z alarmu pożarowego i do tego wyjścia "dopiąć" programowo wejście z czujnikiem pożarowym". CA5 posiada 3 wyjścia ale tylko na Out 1 pojawia się sygnał w przypadku alarmu, mógłbym je podłączyć do modułu GPRS ale wyjście Out 1 jest uruchamiane również w przypadku alarmu włamaniowego więc nie rozróżniał bym jaki o to rodzaj alarmu - a na tym mi właśnie zależy.
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Programujesz kompem czy z "ręki"? Warto sprawdzić DLOADX'a może jest w opcjach wyjścia tylko "alarm pożarowy" którego nie ma w instrukcji jako samodzielny.Gdzieś to już widziałem, że w programie jest więcej opcji niż w instrukcji. CA5 ma 3 wyjścia z czego 2 są programowalne...

  ...można byłoby spróbować ustawić wejście pożarówki jako NAPAD GŁOŚNA 24h, i ustawić wyjście np.OUT2 jako ALARM NAPAD/PRZYMUS FS48=14. Wyjście połączyć "drucikiem" z innym wolnym wejściem GPRS'a i wpisać mu w smsie "alarm pożarowy" Prawie nikt się nie pozna :] Sygnalizator będzie jednak "wył" jak na włamanie.
 • Poziom 9  
  Wyjścia alarm pożarowy na OUT 2 i 3 nie ma ale pomysł z alarmem napadowym wydaję się ok, przetestuję przez weekend. Dzięki za sugestie.