Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ksero Canon IR 2270 zacina pierwszą kartkę...

suri1986 29 Sep 2011 17:08 2654 11
phoenixcontact
 • #1
  suri1986
  Level 24  
  Koledzy serwisanci... Opadają mi ręce już przy tej maszynie - niby w pełni sprawna, cacuszko jakich mało jeśli chodzi o ten model, ale ma jeden mankamet, który nie daje mi żyć! Jak jest zimna, zacina pierwszą kartkę w zespole utrwalania, drugą ewentualnie lekko zagina, kolejne już się drukują znakomicie.
  Czy ktoś wie jak mogę zwalczyć ten problem?
  Dodam że grzewcze na innych maszynach chodzą bez zarzutu, są wyczyszczone, nasmarowane, nowa folia, mocny docisk...
 • phoenixcontact
 • #2
  val73
  Level 21  
  Witam
  Podaj kod zacięcia to może coś poradzimy
  pozdrawiam
 • #3
  suri1986
  Level 24  
  Kiedy widziałeś w canonie IR jakiś kod zacięcia :P Po prostu zacina w grzewczym i tyle - kolejne już sobie lecą i śmigają pięknie ładnie i szybko - choćbym ich puścił ze 300, to nawet krzywo ani jednej nie wypuszczą...

  Dodano po 3 [minuty]:

  Chyba że chodzi o te kody serwisowe, to mam tam code 0108, a cntr 97197(i podobne do tego).
 • phoenixcontact
 • #4
  tato56
  Level 30  
  Czy coś było robione z piecem? wymiana folii? ja walczyłem z podobnym problemem ale w HP i dopiero 3 wymiana folii i drukarka biega bez problemu okazało się że folia przy "starcie" była za sztywna potem ok ale lubiła też zacinać po jakimś czasie ale to było szczątkowe może masz ten sam problem jak możesz to podmień piec z innej maszynki
  Pozdrawiam
 • #5
  suri1986
  Level 24  
  Grzewcze już trzy przebadane - na pewno nie grzewczy. Czyżby się skończyły pomysły?
 • #6
  Nightwing
  Level 17  
  Hmm... raz miałem podobny bajer w Toshibie DP 2460. Nie wiem jak w tym canonie to jest dokładnie zrobione, ale jeśli masz sensor papieru przy piecu. Spróbuj go podmienić, te niekiedy padają od temperatury pieca i wtedy jak np są zmienne nie działają, a że kopiarki rzucają zacięcie jak kartka nie pojawi się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie to może to powodować dziwne zachowanie.
 • #7
  Mariunciu
  Level 17  
  "Grzewcze już trzy przebadane" - nie bardzo rozumiem co ?. Całe kompletne zespoły utrwalania czy same folie z grzałką. Kartki zacinają się przy jednostronnym druku czy przy wykorzystaniu dupleksu. Trochę jaśniej kolego to może coś poradzimy.
  Pozdrawiam !
 • #8
  suri1986
  Level 24  
  Kolego trzy grzewcze, to nie trzy folie na jednym grzewczym. Przy jednostronnym wydruku, obojętnie z którego podajnika.
 • #9
  primary
  Level 17  
  Witam
  Podaj kod zacięcia z trybu serwisowego
 • #10
  suri1986
  Level 24  
  @primary patrz wyżej - myśle że to o te Ci chodzi?
 • Helpful post
  #11
  horse667
  Photocopiers specialist
  Problem jest nie w piecu tylko na drzwiach. Jest tam taka prowadnica, klapka, która jest unoszona przez kartkę wychodząca z pieca. Ma ona takie gąbkowe amoryzatory, pod wpływem temperatury gąba staje się klejąca, i trzyma na tyle mocno tą klapkę, że pierwsza kartka nie jest w stanie jej podnieść. Rozwiązaniem jest albo usunięcie gąbkowych nakładek (będzie stukać), albo naklejenie na te gąbki taśmy izolacyjnej. Walczyłem z tym i udało mi się w 100% to naprawić.
  pozdrawiam horse
 • #12
  CoPinG
  Level 14  
  Witam
  Może jeszcze komuś się przyda moje info.
  Mianowicie zacina pierwsza kartkę, kartka dochodzi do czujnika rejestru i następuje zatrzymanie. Problem istnieje zwykle po nocy.
  Powodem tego jest gąbka przy czujniku rejestru ( przy napędach) chorągiewka w stanie spoczynku jest oparta o gąbkę, gąbka z wieku swego zmieniona została w kleiste coś. Usunąć gluta i maszyna działa poprawnie.