Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada na laptopie router zxv10 w300

edycik1 29 Wrz 2011 17:33 4372 14
  • #1 29 Wrz 2011 17:33
    edycik1
    Poziom 2  

witam, mam internet na stacjonarnym komputerze, neostrada i router jw, chciałabym internet używać na laptopie, czy mogę to zrobić równocześnie, jeśli tak to jak?
    jestem kompletnym laikiem, na laptopie pojawiają mi się 4 sieci widoczne, wiem która jest moja, ale jak mnie pyta o klucz i wpisuje ten z tpsy to i tak nie łączy
    proszę o pomoc

Dodano po 9 [minuty]:

pojawia się komunikat niezgodność kluczy zabezpieczeń sieciowych

0 14
  • #3 29 Wrz 2011 19:40
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Czy tpsa daje klucze do sieci wifi? Prawdopodobnie wpisujesz login lub hasło potrzebne do konfiguracji połączenia internetowego ADSL. Musisz wejść w konfigurację routera (przeglądarka) i odpowiednio skonfigurować dostęp przez wifi.
    Link

0
  • #4 29 Wrz 2011 20:51
    krzych66
    Poziom 27  

Naklejka pod modemem jest ssid i wlan security.

0
  • #5 29 Wrz 2011 20:52
    klopik24
    Poziom 21  

Klucz, czyli hasło do wifi jest na naklejce routera zxv10 w300, jest to pomysł producenta, sieć jest zabezpieczona kluczem wpa.

0
  • #6 30 Wrz 2011 20:31
    edycik1
    Poziom 2  

dzieki problem juz rozwiazany, ale pojawił się kolejny gubienie zasięgu przy zejściu piętro niżej, czy da coś dodatkowa antena czy lepiej nowy router, a jeśli tak to jaki, dom jest dwupiętrowy, miedzy pierwszym a drugim strop ma ok 40-50 cm, router stoi na drugim piętrze

0
  • #7 30 Wrz 2011 21:50
    jimasek

Kup sobie access pointa np. TP-Link WA500g podciąg kabel (skrętka) z głównego routera i zainstaluj go na innym poziomie (piętrze).

0
  • #8 30 Wrz 2011 22:04
    klopik24
    Poziom 21  

Jeżeli dobrze pamiętam to ten sprzęt nie ma możliwości zmiany anteny bez ingerencji w obudowę. Natomiast podpowiem że temat był wiele razy poruszany na forum i na pewno znajdziesz odpowiednie dla siebie rozwiązanie, czy to dodatkowy AP czy repeater.

0
  • #9 30 Wrz 2011 22:14
    jimasek

klopik24 napisał:
    Jeżeli dobrze pamiętam to ten sprzęt nie ma możliwości zmiany anteny bez ingerencji w obudowę. Natomiast podpowiem że temat był wiele razy poruszany na forum i na pewno znajdziesz odpowiednie dla siebie rozwiązanie, czy to dodatkowy AP czy repeater.

Mylisz sprzęty - WR340g ma antenę na stałe. WA500g ma złącze antenowe RP-SMA.

0
  • #10 30 Wrz 2011 22:27
    marcinb7
    Poziom 14  

Przez dwa stropy każdy router ma problemy z wifi. Zainwestuj w zewnętrzną antenkę odbiorczą.

0
  • #11 30 Wrz 2011 22:30
    jimasek

marcinb7 napisał:
    Przez dwa stropy każdy router ma problemy z wifi. Zainwestuj w zewnętrzną antenkę odbiorczą.

To już kwestia gustu i doboru sprzętu. Czasami można po prostu nie trafić z doborem (najczęściej anteny).

0
  • #12 01 Paź 2011 11:41
    klopik24
    Poziom 21  

jimasek napisał:
    klopik24 napisał:

Mylisz sprzęty - WR340g ma antenę na stałe. WA500g ma złącze antenowe RP-SMA.

Ależ kolego rozmawiamy tu o ZTE ZXV19 W300 którego niedawno dostałem za 1 zł(tp daje to trzeba brać), a nie o o TP-linkach! Pomyliłeś zupełnie sprzęt! dołączam fotki ZTE z okolicą anteny, nie da się zastosować zewnętrznej anteny bez ingerencjo mechanicznej w obudowę i montażu odpowiedniego gniazda.

Neostrada na laptopie router zxv10 w300 Neostrada na laptopie router zxv10 w300

Jak widać zostaje tylko AP bądź repeater.

0
  • #13 01 Paź 2011 13:33
    marcinb7
    Poziom 14  

Rozebranie routera wiąże się z utratą gwarancji, bo zerwać trzeba plombę aby otworzyć obudowę. Więc lepiej zrobić to co wcześniej pisałem "Zainwestuj w zewnętrzną antenkę odbiorczą".

0
  • #14 01 Paź 2011 14:54
    klopik24
    Poziom 21  

Kolego zrozum że tam nie ma do czego przykręcić tej anteny! Zobacz na fotki które zamieściłem.

0
  • #15 01 Paź 2011 16:57
    jimasek

klopik24 napisał:

Ależ kolego rozmawiamy tu o ZTE ZXV19 W300 którego niedawno dostałem za 1 zł(tp daje to trzeba brać), a nie o o TP-linkach! Pomyliłeś zupełnie sprzęt! dołączam fotki ZTE z okolicą anteny, nie da się zastosować zewnętrznej anteny bez ingerencjo mechanicznej w obudowę i montażu odpowiedniego gniazda

Wyszło małe nieporozumienie, ponieważ myślałem że twój temat pod moim tyczy się mojej wcześniejszej wypowiedzi ty zaś myślałeś o routerze z tematu.

0