Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ACE (Android) brak współpracy po WiFi z modemem Sagemcom F@st3764

10robin 29 Wrz 2011 19:04 1685 0
    10robin
    Poziom 1  
    Witam,
    Od niedawna mam usługę Neostrada po VDSL+ (z TP) i modem Sagemcom F@st 3764. Poprzednio miałem Neostradę po ADSL i router Cisco i wszystko pięknie działało, łącznie z dostępem do internetu po WiFi z komórki.
    Chciałem dołączyć w nowej sieci domowej swój telefon Samsung ACE (Android 2.2.1). Dostęp kablowy po modemie Sagemcom działa wyśmienicie, więc nie sądziłem, że z WiFi będzi inaczej. Ale współpraca mojej komórki z tym modemem jest zerowa.
    Próbowałem wszelkie znane mi mozliwości ustawień:
    1. sieć bez zabezpieczeń - nie działa (!) Mam komunikat w komórce "Zapamiętano" przy nazwie sieci i "Rozłączono" przy opcji "Wi-Fi";
    2. sieć z zabezpieczeniami WPA/WPA2 (dane takie, jak na naklejce na modemie) - różnie. Przez chwilę działa, i po kilku minutach już nie, chociaż mam cały czas w telefonie informację, że "Połączono z siecią ...". To działanie zresztą pozostawia wiele do życzenia - strona otwiera się z dużym opóźnieniem i wolno.
    3. Zmieniałem kanał, zmieniałem standard z b/g na b/g/n, jednak nic z tego. Podobne efekty (czyli żadne lub chwilowe działanie) przynosiło resetowanie, ustawianie parametrów fabrycznych w modemie, czy wyłączanie/włączanie komórki.
    Takie "chwilowe działanie" internetu po WiFi było też gdy:
    - zmieniałem na adres stały IP w komórce. Raz na adres z "niskim" numerem, np 12, innym razem dałem adres np 101, czy 146 - to samo, czyli chwilowe działanie.
    W modemie nie ma filtrowania po adresach MAC - zawsze sprawdzam. Zresztą modem zawsze "wyświetla", że komórka moja jest połączona do sieci (oprócz opcji bez zabezpieczeń, oczywiście).

Kontaktowałem się z serwisem Samsunga i Sagemcom i:
    - Samsung zaproponował przekierowanie wskazanych przez nich portów (Starting Port: 16384, a Ending Port: 32767) na adres IP komórki - próbowałem, ale bez rezultatu - może źle to robiłem...
    - Sagemcom napisał, że nie ma żadnych problemów ze współpracą Androida z tym modemem i żebym wyłączył zabezpieczenia i filtrację po MAC. Jeszcze im odpiszę :-)

Proszę o poradę co można w moim przypadku zrobić..

Pozdrawiam