Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kia Sportage 2001-Wymiana Komputera sterujacego

Daniel323 29 Sep 2011 19:54 3217 9
    Daniel323
    Level 9  
    Witam przejdę od razu do sedna problemu otóż kupiłem Samochód marki KIA SPORTAGE 2.0 16V z 2001 roku, samochód był po kradzieżowy i został skradziony komputer sterujący który jest praktycznie nie do zdobycia (poza serwisem oczywiście) i nim udam się do serwisu i wydam prawie 2000 tyś miał bym parę pytań.

-Czy jest możliwość dopasowania innego komputera od innego Sportage z tego roku z tym samym silnikiem?
    -Czy zakupimy nowy komputer w servisie będzie wymagał dodatkowych zabiegów jakiegoś programowania czy coś w tym stylu jak będzie wyglądała sprawa z immobilizerem .

może macie jakiś inne pomysły jak wybrnąć z tej sytuacji tańszym kosztem?
    może ktoś ma jakieś źródło gdzie by można dostać używany komputery?

Nr. Sterownika OK07J 188 81

Dzięki i pozdrawiam
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tak, można sobie poradzić w inny sposób, można też kupić używany komputer na aukcjach w Anglii.
    Daniel323
    Level 9  
    przeglądam aukcji w Anglii , Niemczech i nawet w Stanach już sprawdzałem i nic...
    Elektryk do którego wstawiłem samochód mówi ze musi dokładnie taki że żaden inny nie podjedzie...:|

tak, można sobie poradzić w inny sposób,
    Mógł byś coś więcej napisać na ten temat?
    Może znasz kogoś z okolic Warszawy kto zaradzi w takiej sytuacji?

Pozdrawiam!
    Pawel wawa
    Chcesz, żeby było jak oryginał, czy auto ma jechać normalnie?
    Daniel323
    Level 9  
    Chciał bym żeby po prostu jeździł :D
    Pawel wawa
    To nie trzeba szukać oryginału.
    Daniel323
    Level 9  
    Czyli możesz mi powiedzieć w takim razie jakiego sterownika trzeba szukać czy może był byś zainteresowany wskrzeszeniem tego samochodu bo widzę że działasz w okolicy warszawy ?

Bo dotychczasowy elektryk nic w zasadzie nie zrobił dzisiaj mi podpowiedział ze można kopić sterownik od Kii Shuma 1.8 podobno robił już podobny zabieg w sportagu tylko że klima nie działała:|
    Pawel wawa
    Czytałeś PW?
    cordoba_2004
    Level 27  
    Kolego tych aut sprzedawanych na części jest multum i komputerów także naprawdę poszukaj i nie są drogie.
    Daniel323
    Level 9  
    Prawda tylko ze kazdy mi mowil ze potrzebuje dokladnie taki komputer jaki byl montowany orginalnie czyli K07J a ten byl praktycznie nie do zdobycia za kazdym razem byl dostepny K08H a sprawdzilem cale allegro . Mam wersje long o mocy 118 a nie jak wiekszosc 125 w dodtku mam późniejszy chyba rocznik 2001 i mam inne zegary niz wiekosc sportagow z tego rocznika dla tego tez ten komuter tak truno zdobyc. Mam nadziej ze uda dobrac sie inny sterownik i samochod zacznie dzialac.