Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama 8m skrzydło 4m pomoc w projekcie.

29 Wrz 2011 20:08 1886 7
  • Poziom 16  
    Witam,
    Muszę wstawić bramę, obszar do "zabramowania" to 8m, w obu przypadkach chcę w środek umieścić siatkę z drutu aby nie robić dodatkowego obciążenia.
    Mam 2 wyjścia
    1) brama skrzydło dł. 4m wys 1,50m i drugie takie same
    2) brama skrzydło dł. 2m wys 1,50m i 3 dodatkowe, z tym że 2 skrzydła będą ze sobą połączone zawiasami tak aby razem tworzyły 4m (podwóje składanie)

Słupki na jakim to ma się opierać to rura śr. 15cm ścianka 5mm + dodatkowa noga coś takiego ' |\ ' po obu stronach to samo,

Do pierwszego rozwiązania chciałem użyć - rama profilu 3x5 ścianka 2mm + wewnątrz pręt bądz jakiś płaskownik,kątownik w zależności co otrzymam.

Drugi rozwiązanie, tu chciałbym użyć rurę calową lub cala ćwierć aby ciężąr nie był za duży głównie w przypadku drugiego skrzydła (aby za mocno nie siadało na zawiasie itp)

Ważne, brama po zamknięciu jak i otwarciu a w zasadzie jej końce nie będą wisiały w powietrzu - chcę zrobić "podest" na którym się osiądzie.

Brama rozsuwana raczej nie wchodzi w grę ze względu na brak możliwości "schowania" jej.

Rozwiązanie 2 wydaje mi się lepszym rozwiązaniem choć by ze względu na wagę skrzydła, lecz więcej pracy i ustawiania, dlatego wolałbym użyć rozwiązania 1 dlatego pytam :)

Proszę o odp czy głownie dotyczące rozwiązania nr 1 - czy brama za bardzo nie osiądzie itp. Sugestie mile widziane.
  • Moderator na urlopie...
    Kempas napisał:
    1) brama skrzydło dł. 4m wys 1,50m i drugie takie same

Kilka już zrobiłem w swoim życiu bram, ale 4X1,5 odpada bez koła podporowego po przeciwnej stronie zawiasów. Po drugie, choćbyś nie wiem jak ją wzmacniał, to ona i tak "siądzie" i opadnie - ja odradzam. Sposób drugi jak dla mnie - ok. ;)
  • Poziom 39  
    A może teleskopowo 3 skrzydła wsuwane jedno w drugie lub wachlarz jedno za drugie? Przy odpowiednio długich wózkach i wzięciu poprawki na ciężar i jakiejś regulacji przy montażu nie będzie odchyłów (uciągnięcia) i jest mało do schowania.
  • Poziom 16  
    Tak jak myślałem składana po 2 skrzydła na stronę, czyli sposób drugi.
    Ile odstępu się daje za nawiasy i jakich użyć ? myślałem o zwykłych toczonych ?2 cm średnicy wystarczy ?
    Kempas napisał:
    myślałem o zwykłych toczonych ?2 cm średnicy wystarczy ?

Te o których myślisz, są jak najbardziej odpowiednie. Co do luzu między skrzydłami, to i pół centa wystarczy, kwestia umiejętnego przyspawania zawiasu. A z praktyki Ci powiem, żebyś nie otwierał i zamykał skrzydeł zaraz po przyspawaniu zawiasów, ponieważ się zatrą!!! Daj im ostygnąć :D
  • Poziom 16  
    Ok 5mm to na tych na słupie,a na tych gdzie jest łączenie skrzydło-skrzydło w taki sposób aby się złożyły na siebie, to dać je na jakimś płaskowniku po obu stronach zawiasu i czołami do siebie ( raczej duży odstęp będzie), czy lepiej dać z boku bramy zawias i na płaskowniku do boku drugiego skrzydła ? chyba druga opcja lepsza?
    Kładziesz połówki obok siebie równiutko, zachowujesz odstęp, jaki między nimi chcesz aby był, kładziesz zawiasa i spawasz (oczywiście zawias ma być ze 2mm wyżej - coś trza pod niego podłożyć - bo tarł będzie...). Jeśli natomiast przerwa jest duża, to oczywiście spawasz najpierw do zawiasa kawałek płaskownika (oczywiście do każdej części - czyli razem 2 płaskowniki na 1 zawias) i spawasz do bramy... Jeśli tak zrobisz, napewno się na siebie złożą połówki ;)
  • Poziom 16  
    ok, będę toczył temat na żywo, Dzięki za info. +