Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop hp pavilion dv6000 zakupiony w anglii

29 Wrz 2011 20:19 3537 10
  • Poziom 8  
    Witam ,

Mam problem z zainstalowaniem grafiki na tym laptopie, sciagam sterownik ze strony producenta i nie chce dzialac, wyskakuje taki blad jaki pokazany jest na obrazku, jesli ktos bylby w stanie pomoc to byloby fajnie . system jaki wgralem to XP
    zdjecie pierwsze
    Link
    zdjecie drugie
    Link
  • Computer Controls
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Podaj identyfikator sprzętu przypisany tej karcie graficznej (menedżer urządzeń, właściwości karty, zakładka szczegóły).
  • Computer Controls
  • Poziom 8  
    PCI\VEN_8086&DEV_27A2&SUBSYS_30BB103C&REV_03\3&B1BFB68&0&10 takic cos w linku pokaze skad to odczytalem

Link
    Kolega ściąga zły sterownik. Ten laptop (na szczęście) nie ma grafiki nVidia, tylko Intela GMA.
    Powinien zadziałać ten sterownik: http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.a...ang=eng&OSVersion=Windows%20XP%20Professional

Koledze brakuje jeszcze wielu innych sterowników, żeby wszystko chodziło jak należy. Chipset, karta sieci przewodowej, czytnik kart pamięci oraz modem to rzeczy, do których brakuje sterowników jeszcze. Z czego sterowniki chipsetu są ważne, sterownik karty sieciowej przewodowej i reszta - zależnie od potrzeb, ale miło jak wszystko działa.
  • Poziom 8  
    pomoglo dziekuje bardzo, a mam pytanie jeszcze jak moge znalezc co mi brakuje zeby zainstalowac sterownik do kamerki na kamerce jest napisane WEb cam 1,3 MP sciagnalem sterowniki ze strony hp i tez nie dziala pprawnie, wiec nei wiem o co kaman

Dodano po 20 [minuty]:

mam tez pytanie , czy dalo by sie jakos znalezc sterowniki do moich urzadzen poprzez ten kod , tzn bo mam jeszcze piec pytajnikow ktore swieca sie na zolto w menadzerze urzadzan, a nie wiem do czego sa te sterowniki brakujace bo jest pytajnik i kolo niego napisane ( podstawowe urzadzenie systemowe) czy poprzez taki kod jaki byl do grafiki zcyli ( PCI\VEN_8086&DEV_27A2&SUBSYS_30BB103C&REV_03\3&B1BFB68&0&10) jetem w stanie jakos znalezc sterownik do kazdego tego pytajnika ?
    Zobacz, czy w menedżerze urządzeń jest kategoria urządzenia obrazujące (czy jakoś podobnie). Jeśli tam jest kamera, to jest już zainstalowana. Kiedyś w jednym DV9000 natknąłem się na taki problem, że kamera miała zainstalowane uniwersalne sterowniki Windowsa, ale nie działała. Nie znalazłem jednak do niej żadnych działających sterowników. Tak czy inaczej sprawdź, czy jest taka kategoria, jeśli tak to przepisz identyfikator urządzenia, które się w niej znajduje.

Do Chipsetu użyj tych sterowników: http://tinyurl.com/6745zal
    Czytnik kart (podstawowe urządzenie systemowe): ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp33501-34000/sp33604.exe

Po tych dwóch powinien Ci zostać jeszcze tylko kontroler ethernet i urządzenie modemowe. Podaj ich identyfikatory. Jeśli zostanie coś jeszcze, też podaj, spróbuję pomóc.
  • Poziom 8  
    urzadzenie obrazujace pisze ze ma niby dzialac poprawnie ale nie dziala jego identyfikator: USB\VID_05CA&PID_1810&MI_00\6&1F6A7C80&0&0000

ethernet identyfikator : PCI\VEN_8086&DEV_1092&SUBSYS_30BB103C&REV_02\4&6B16D5B&0&40F0
  • Poziom 8  
    tylko swieci sie pytajnik jeszcze od ethernet, wgralem ten sterownik co podales , ale niestety nie dziala cos, dzieki wielkie za pomoc jescze raz
    Na kilku forach pisali, aby spróbować ze sterownikiem dla Visty jeśli chodzi o kamerę.
    Spróbuj tego: ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp34501-35000/sp34746.exe
    Wypakuj paczkę, a jeśli będzie narzekać, że to nie vista, wejdź w menedżer urządzeń, znajdź kamerę i spróbuj zaktualizować sterownik - wskazując to, co wypakujesz. Być może zadziała.

Jeśli chodzi o kartę sieciową spróbuj tego sterownika (błędnie dałem Ci sterownik dla karty GbE zamiast FE): ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp33501-34000/sp33645.exe
    Alternatywnie na stronie intela możesz poszukać sterownika dla kart PRO/100 VE, ale myślę, że ten zadziała.
  • Poziom 8  
    dziekuje pieknie, wszystko dziala idealnie po prostu az milo ze taki ktos uczynny jest i od razu pomogl , pozdrawiam