Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A4 1.8 20V ADR błąd 0515 napinacz łańcucha rozrządu

sebolm 29 Wrz 2011 21:25 7768 2
  • #1 29 Wrz 2011 21:25
    sebolm
    Poziom 12  

Witam serdecznie! Mam problem z A4 1.8 20V ADR ze zmienną fazą rozrządu. Po wymianie głowicy, w poprzedniej rozpadła się jedna świeca i uszkodziła zawory. Auto odpala normalnie, chodzi równiutko, przyspiesza raczej dobrze. Problem polega na tym że po odpaleniu zimnego silnika przez jakieś 3-5 sek. słychać hałas z okolicy łańcucha spinającego wałki. Po tych kilku sek. hałas ustaje i silnik chodzi już cicho i równo. Przy tym wyskakuje błąd 0515 czujnik Halla zwarcie do masy ale kontrolki na desce nie zapala. Jak silnik zgaszony to błąd można skasować i nie wraca ale po odpaleniu i na chodzie znów go wywala i już skasować nie można. Przeszukałem forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Rozrząd nowy i poprawnie ustawiony, napinacz z zaworkirm elektrycznym wymieniony na używany. Wałki ustawione tymi okienkami na strzałkach na łożyskach wałka. Gdzieś czytałem że jest inna procedura ustawiania wałków ze zmienną fazą niż bez niej ale niewiem jak by to miało wyglądać. Jeżeli ktoś to przerabiał to proszę o poradę. Czy jest możliwość sprawdzenia tego napinacza?

• Pomocny post
    #2 29 Wrz 2011 22:22
    jarciu11
    Poziom 19  

sebolm napisał:
    Wałki ustawione tymi okienkami na strzałkach na łożyskach wałka
    plus 16 oczek na łancuchu patrząc od góry licząc od punktu do punktu na zębatkach punkty te same które pokrywają się z łożyskami wałków.

• #3 30 Wrz 2011 19:08
    sebolm
    Poziom 12  

Dzięki Jarciu11 miałeś rację po sprawdzeniu okazało się że mam tam 15 oczek. Po przestawieniu wszystko ok i nawet jakiś żwawy się zrobił. Zamykam temat.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo