Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tlen - niewidoczny? Sprawdzenie użytkownika.

01 Gru 2004 11:26 3459 17
  • Poziom 17  
    mam komunikator tlen i zwykle jestem (jeżeli komp włączony) na niewidocznym. ostatnio kumpel mnie zaskoczył i zaczął ze mną rozmawiać (wiedział że mam kompa włączonego). jest w tej samej podsieci co ja (sieć osiedlowa). dodałem go do listy kontaktów (wcześniej), on chyba też mnie dodał. odpowiedzi na pingi mam wyłączone. opisu nie mam.
    da się jakoś być niewidocznym, czy nie?
    (??) - ozdobnik?[h]
  • Poziom 19  
    Cześć!
    A masz ustawiony jakiś opis? Jeśli tak to przy starcie (przejście z niedostępny na niewidoczny) może Ci się zmienić opis i to jest sygnałem że włączasz kompa.

Pozdrawiam!
    Alfrednovi
  • Poziom 35  
    eudajmonion napisał:
    mam komunikator tlen i zwykle jestem (jeżeli komp włączony) na niewidocznym. ostatnio kumpel mnie zaskoczył i zaczął ze mną rozmawiać (wiedział że mam kompa włączonego). jest w tej samej podsieci co ja (sieć osiedlowa). dodałem go do listy kontaktów (wcześniej), on chyba też mnie dodał. odpowiedzi na pingi mam wyłączone. opisu nie mam.
    da się jakoś być niewidocznym, czy nie?

jak jest w tej samej sieci lan co ty to wystaczy ze ty wlaczysz komunikator i juz cie ma :> malo to snifferow w internecie ? :D ostatnio wredy "kolega" z lanu zaczol dekodowac moje rozmowki tlenowe, to w akcie desperacji znalazlem sympatyczny plugin tlenowy (rozmowy kodowane przez pgp)
  • Poziom 17  
    alfrednovi napisał:
    Cześć!
    A masz ustawiony jakiś opis?...

jak pisałem wyżej - nie mam opisu

:arrow: avatar
    a czy jest możliwe zainstalowanie czegoś takiego (prostego) jak antysniffer. kumpel pisał, że nawet nie muszę włączać komunikatora a i tak wie czy jestem czy nie
  • Poziom 19  
    Cześć!
    Sorki, nie doczytałem :(
    Antysnifer jest chyba niewykonalny, ale mogę się mylić.

Pozdrawiam!
    Alfrednovi
  • Poziom 22  
    jak jesteście obaj w tej samej sieć LAN to pewnie w otoczeniu sieciowym cie widzi i stąd wie kiedy jesteś, albo może masz jekiegoś trojana sprawdź sobie autostart
  • Poziom 17  
    wiem, że otoczenie sieciowe mu nie działa (ja dodatkowo wyłączyłem się w otoczeniu sieciowym)
    u nas w sieci są switch’e - z tego co wiem to nie dzaiłają tu sniffery (na hub'ach tak)
    czy może pomóc to, że gocha zablokuje na gg?

P.S. jak to się sprawdza w tym autostarcie tego trojana (nie pamiętam komendy)
  • Poziom 22  
    jak się wyłączyłeś w otoczeniu sieciowym ?
    sprawdź czy wyszukiwarka (F3) znajdzie twojego kompa w otoczeniu bo pewnie tylko ikonki nie widać

autostart masz jak wpiszesz msconfig
    możesz też zapodać HijackThis-a, zapisać loga i wkleić go na
    http://www.hijackthis.de/index.php
    i analyze go
  • Poziom 17  
    otoczenie sieciowe wyłączyłę poprzez program speedxp (jest taka opcja)
    jak dałem F3 i wpisałem nazwę swojego kompa to mi go znalazł (nie robiłem tego jeszcze z innego komputera)

dzięki z skrót do autostarta-powyłączałęm sobie trochę niepotrzebnych rzeczy, ale też jest kilka plików o których nie mam pojęcia do czego są oto one:
    SNDMon, ctfmon, jusched (coś z javą), navapw32, nwiz, NvCpl
  • Poziom 11  
    Jak juz jestes tak ukryty to jeszcze sprawdź czy nie jesteś dostępny na jakimś lankomunikatorze:). Moim zdaniem nie ma takiej możliwości by sprawdzić, czy ktoś jest dostępny na tlenie, czy nie, jeśli jest ustawiony jako zawsze niewidoczny. Jeśli zmieniasz to dopiero po zalogowaniu, to zawsze migniesz tym co mają Ciebie na liście kontaktów.
  • Poziom 22  
    z innego kompa też Cie znajdzie
    lepiej odznacz we właściwościach połączenia lokalnego udostępnianie plików i drukarek i klienta sieci microsoft
  • Poziom 17  
    dowiedziałem się, że można jakoś sprawdzić przez Powergg i wtyczkę inwigilator (ale jak na razie tylko to działa w tej samej sieci np. osiedlowej-czyli tak jak jest u mnie). podejrzewam, że jakoś sprawdza logowanie do serwera gg
  • Poziom 11  
    Witam! No tak to nie jedyny sposób. Ogólnie ta wtyczka jeszcze nie jest doskonała i przydałaby się poprawka, ale można sobie poradzić i kogoś widzieć z całkiem innej sieci :] Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Nawet jeżeli masz wyłączone odpowiedzi na pingi, można tak użyć np. nmapa (skaner pod Linuxa), aby sprawdzić, że jesteś w sieci.
  • Poziom 11  
    W sumie tak, ale to inna bajka...
  • Poziom 17  
    PabloMT napisał:
    ...ale można sobie poradzić i kogoś widzieć z całkiem innej sieci :]

może rozwiniesz temat?