Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel sterowania szybami Man TGA

D4NT3 30 Wrz 2011 08:59 6999 5
  • #1 30 Wrz 2011 08:59
    D4NT3
    Poziom 8  

Witam posiadam Mana i od jakiegoś czasu zaczął mi szwankować sterownik od szyb lusterek i zamków. Mianowicie gdy naciskam aby prawe lusterko się obróciło to robi coś zupełnie innego także zamykanie drzwi nie działa jak można sprawdzić co jest nie tak pozdrawiam przesyłam fotki. Myślę że jest jakieś zwarcie sprawdziłem czy są przejścia na układach wszystko jest ok. da radę to naprawić ?? 500 zł to jednak dużo jak na razie aby wydać na nowy
    Panel sterowania szybami Man TGA Panel sterowania szybami Man TGA

0 5
  • #2 30 Wrz 2011 19:01
    koala5
    Poziom 13  

urok mana tga mnie zamykał centralny zamek kupa śmiechu była jak znajomi się włamywali na czas

0
  • #3 01 Paź 2011 08:11
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Wielowarstwowy panel z przyciskami był zalany wodą i zaśniedział dlatego działa jak nie powinien z powodu zwarcia. Sterowanie lusterek jest poprzez T-CAN i problem jest tylko i wyłącznie w panelu z przyciskami (dolna płytka steruje szybami i powinna być OK)

1
  • #4 01 Paź 2011 10:55
    D4NT3
    Poziom 8  

czyli nie ma szans jakoś to wyizolować ??

0
  • #5 23 Paź 2011 20:01
    tomekoooo
    Poziom 11  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...=man+tga&sid=3b094926183bd80e46d306331351122b temat już był.Znajomy elektronik przerobił wg.schematu tego kolegi jednak zmieniał coś tam po swojemu ale problem z szybami i lusterkami znikł .....Jednak u Ciebie szyby za moment tez przestaną działać miałem taki sterownik w jednym z aut i padły lusterka i podgrzewanie potem szyby......ale może twój podziała.....

0
  • #6 26 Paź 2011 17:55
    koniol
    Poziom 16  

Potwierdzam. Problem dosyć częsty w tych autach. Kiedyś w Niemczech zostawiłem kluczyki w kabinie i właśnie wtedy panel zrobił mi na złość. Szczęśliwie był to MAN TGL w którym po podniesieniu kabiny drążek zmiany biegów zostaje na silniku co umożliwia włożenie ręki do środka i wyjęcie kluczyków ze stacyjki. To taka krótka informacja dla nowych posiadaczy tych aut.

0