Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE37D6500 i cyfrowa telewizja kablowa

latinoino 30 Wrz 2011 09:04 3998 1
  • #1 30 Wrz 2011 09:04
    latinoino
    Poziom 10  

Witam,

kupiłem telewizor Samsung UE37D6500 i mam zamiar wykupić cyfrową telewizję z kablówki Serv-net.

Linki:
    *Regulamin i cennik
    *Samsung UE37D6500

W ofercie Serv-netu jest dostępna opcja "z Modułem dostępowym CAM [Conax] - w sieci HFC" zamiast dekodera. Telewizor posiada złącze CI+.

W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Czy na telewizorze przez CI+ będzie działać ta telewizja bez problemu?
    2. Czy będę musiał jeszcze coś dokupić? (jakieś moduły ??)
    3. Jak wygląda podłączenie telewizora przez ten interfejs? (czy kabel koncentryczny podłączam do telewizora przez DVB-C, podłączam moduł CAM i wszystko już działa?).
    4. Czy takie rozwiązanie działa bez większych problemów czy lepiej wybrać osobny dekoder?

Z góry dziękuję za pomoc ;-)

1 1
  • Pomocny post
    #2 20 Paź 2011 00:22
    rbtzck
    Poziom 9  

1. To czy będzie działać zależy od kompatybilności telewizora i modułu dostępowego. Z założenia złącze CI+ powinno obsłużyć wszystkie z możliwych modułów w praktyce najlepiej jest zapytać dostawcę kablówki czy dany moduł będzie funkcjonował z twoim telewizorem.
    2. Jeśli dostawca kablówki dostarczy Ci moduł to więcej niczego nie będziesz musiał dokupywać.
    3. Podłączenie wygląda tak że kablem antenowym podłączasz gniazdo kablówki do gniazda antenowego w telewizorze. Następnie wkładasz kartę Smart-Card (którą dostaniesz od dostawcy kablówki) do modułu (który jak piszesz również dostaniesz od dostawcy kablówki), a sam moduł do gniazda CI+. W telewizorze dajesz przeszukiwanie kanałów cyfrowych.
    4. Tego czy działa bez problemów nie mogę zagwarantować. Sam używam dekodera, ponieważ mój dostawca Vectra nie udostępnia modułów CAM. Jednak jeśli by zaczął udostępniać to bez wahania wziął bym taki moduł ponieważ oglądanie przy pomocy samego telewizora jest wygodniejsze niż korzystanie z zestawu dekoder-telewizor. Poza tym jeśli dobrze wiem to twój telewizor umożliwia nagrywanie programów na zewnętrzny dysk (PVR Ready) oraz na oglądanie z przesunięciem czasowym (funkcja timeshift) co zmienia zupełnie charakter telewizji. Można sobie nagrać przy wyłączonym telewizorze ulubioną audycję i odtworzyć w dowolnym czasie.

Jeśli więc twój dostawca Serv-net udostępnia muduły cam to nie pozostaje nic jak tylko upewnić się czy działać będzie z twoim telewizorem.
    Ja póki co muszę korzystać z Vectry której nienawidzę za to jak źle podchodzi do klienta.

1