Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV do Kina domowego [FOTO!]

Kristoph00 30 Wrz 2011 09:25 7162 7
  • #1 30 Wrz 2011 09:25
    Kristoph00
    Poziom 2  

Witam !!

Mam pytanie kupiłem kino domowe LG HT- 355SD i jak podłączyć (jakim kablem) ze gdy oglądam programy w tv żeby leciało na głośniki z kina dzwięk. Niestety nie pamietam modelu Tv wiem tylko ze Samsung :)
    Dla ułatwienia daje dwa zdjęcia z wtykami:

Tylni panel od TV :

Tylni panel od DVD :

Proszę o pomoc ;)

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 30 Wrz 2011 09:45
    przemeq2007
    Poziom 12  

Jeśli masz zamiar oglądać po antenie lub z kablówki to poszukaj w telewizorze wyjść "Out Audio R-L" jeśli nie ma to zostaje podłączyć po słuchawkach do "Input R-L" w DVD. :)

0
  • #3 30 Wrz 2011 10:00
    Kristoph00
    Poziom 2  

przemeq2007 napisał:
    Jeśli masz zamiar oglądać po antenie lub z kablówki to poszukaj w telewizorze wyjść "Out Audio R-L" jeśli nie ma to zostaje podłączyć po słuchawkach do "Input R-L" w DVD. :)

Tak mam zamiar oglądać z kablówki.

Wejscia słuchawkowego nie mam w telewizorze.

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #5 30 Wrz 2011 10:19
    GanCegall
    Poziom 29  

właśnie problem z tym że WEJŚCIE tv posiada a nie ma WYJŚCIA,choć możliwe że to jest właśnie wyjście na słuchawki,poszukaj gdzieś po bokach tv wyjścia na słuchawki,szkoda że kino nie ma wejścia światłowodowego digital in,miałbyś piękny dźwięk przestrzenny dolby digital 5.1,a tak jesli nie znajdziesz wyjścia na słuchawki to jedynie pozostaje przejściówka z SCART na chinch L i R niestety to będzie tylko stereo.

Dodano po 2 [minuty]:

ten bez problemu zadziała "

http://www.hollex.pl/kabel/kable-polaczeniowe/163-kabel-scart-rca-x-6

0
  • #6 30 Wrz 2011 10:42
    Kristoph00
    Poziom 2  

GanCegall napisał:
    właśnie problem z tym że WEJŚCIE tv posiada a nie ma WYJŚCIA,choć możliwe że to jest właśnie wyjście na słuchawki,poszukaj gdzieś po bokach tv wyjścia na słuchawki

Przeszukałem i niema wejscia słuchawkowego ^^ Ma go tylko DVD ^^

GanCegall napisał:
    ,szkoda że kino nie ma wejścia światłowodowego digital in,miałbyś piękny dźwięk przestrzenny dolby digital 5.1,

Własnie gdyby było to wejscie to bym nawet tematu nie zakładał :|

GanCegall napisał:
    a tak jesli nie znajdziesz wyjścia na słuchawki to jedynie pozostaje przejściówka z SCART na chinch L i R niestety to będzie tylko stereo.

Dodano po 2 [minuty]:

ten bez problemu zadziała "

http://www.hollex.pl/kabel/kable-polaczeniowe/163-kabel-scart-rca-x-6

A ten kabel jak podłaczyć :D ? Scart do telewizora rozumiem (chyba ?:P) a reszta ?

Aha i jak podłączę ten kabel to równiez jak puszcze film na Dvd to będzie działało przez kino :P ?

0
  • Pomocny post
    #7 30 Wrz 2011 13:55
    GanCegall
    Poziom 29  

w sumie nie ma różnicy jak go podłączysz audio jest dwukierunkowe więc czy scarta wepniesz do tv czy do kina to wyjdzie na jedno.
    A jak podłączysz inne urządzenie typu dvd to również będzie kino działało ale znów tylko w stereo.
    wpinasz wtyk scart do tv a kabelki "audio out r" and "audio out l" do gniazda w kinie "input" R i L najlepiej kolorkami

0
  • #8 30 Wrz 2011 15:27
    Kristoph00
    Poziom 2  

GanCegall napisał:
    w sumie nie ma różnicy jak go podłączysz audio jest dwukierunkowe więc czy scarta wepniesz do tv czy do kina to wyjdzie na jedno.
    A jak podłączysz inne urządzenie typu dvd to również będzie kino działało ale znów tylko w stereo.
    wpinasz wtyk scart do tv a kabelki "audio out r" and "audio out l" do gniazda w kinie "input" R i L najlepiej kolorkami

Super działa ! Dzięki !!! Kazdy dostaje po "punkciku"

0