Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3175FN zacina kartki w fuserze

konrad_gom 30 Wrz 2011 14:09 4652 7
  • #1 30 Wrz 2011 14:09
    konrad_gom
    Poziom 18  

Witam,
    Drukarka znajomego, mówi że zaczynała zacinać mu kartki, sam chciał wyjąć fuser, odkręcił śrubki i jedna mu wpadł do drukarki, blokowały się koła zębate czasem. Nie mógł wyjąć fusera ponieważ blokowały go podpięte przewody, więc dał sobie spokój. Od tamtej pory drukarka wcinała kartki.
    Rozebrałem i moim oczom ukazują się pomasakrowane rolki (chyba zacięty papier śrubokrętem ściągał) oraz śrubka, która wpadła w miejsce oznaczone na czerwono (przy okazji nawinięty papier na rolce):
    Jak widać porysowana jest czarna, mała, metalowa rolka oraz pomasakrowana duża w pomarańczowej powłoce.
    Wewnątrz fusera było sporo zaschniętego toneru, wyczyściłem wszystko i drukowało ładnie, po kilku wydrukach wcięło kartkę, ale już nie była nawinięta tylko "sharmonijkowana". Przy drukowaniu co jakiś czas na kartce pozostają cząstki tej pomarańczowej powłoki (folia teflonowa?). Co jakiś czas fuser nawija kartki (chyba ta duża rolka to grzejna?).
    I teraz pytanie: Czy to wina tej dużej rolki że nawija kartki przez to że pod wpływem temperatury te dziury w powłoce robią się klejące? Samej rolki chyba nie opłaca się kupować, bo kosztuje z przesyłką co najmniej 200zł. Druga rolka też jest porysowana, więc pasuje kupić cały fuser? Na naszym serwisie aukcyjnym jest za 310 zł z wysyłką.

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Już wiem co było robione, drukował zdjęcie na papierze fotograficznym ale przeznaczonym do drukarek atramentowych i potem zdzierał czymś ostrym...

0 7
  • #2 30 Wrz 2011 18:28
    rys57
    Moderator

konrad_gom napisał:
    pasuje kupić cały fuser? Na naszym serwisie aukcyjnym jest za 310 zł z wysyłką.
    Jedyne, słuszne rozwiązanie.

0
  • #4 03 Paź 2011 21:07
    konrad_gom
    Poziom 18  

Z którymi kablami? Fuser jest podpięty dwoma parami przewodów, musisz najpierw zdjąć prawą boczną pokrywę (patrząc na przód drukarki), przed tym trzeba zdjąć górną pokrywę. Po zdjęciu bocznej odpinasz parę przewodów w czarnej opasce termokurczliwej oraz parę grubszych białych. Trochę główkowania i dojdziesz co i jak. Na necie są pewnie tutoriale.

Dodano po 29 [sekundy]:

O pewnie że są: Google przyjacielem:
    http://www.google.com/search?hl=pl&sa=X&ei=1Q...x-3175fn+disassembly&spell=1&biw=1252&bih=530

0
  • #6 06 Paź 2011 22:59
    konrad_gom
    Poziom 18  

Po wymianie fusera na kilkanaście wydrukowanych kartek wcięło dwie: jedna była "zharmonijkowana" a druga nawinięta na rolkę grzejną.
    Czy coś jeszcze oprócz fusera mogło się zepsuć? Czujnik wyjścia papieru?

0
  • #7 24 Lis 2011 22:36
    eko185
    Poziom 18  

Ja też szukam właśnie tego wałka który masz uszkodzony.
    Może ktoś ma jakąś uszkodzoną drukarkę w której grzałka jest działająca?
    Help me.

0
  • #8 24 Lis 2011 23:05
    konrad_gom
    Poziom 18  

Pisz do tego jegomościa, oferował mi używany fuser, ale chciałem nowy: Link

0