Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki subwoofer kupić do 1000zł?

rafals2 30 Sep 2011 12:17 15424 32
    rafals2
    Level 9  
    Witam. Posiadam kolumny stereo Jamo s426 + wzmacniacz DENON PMA-560. Potrzebuje do tego zestawu subwoofer aktywny (bo podobno taki będzie lepszym rozwiązaniem niż pasywny) do 1000zł. Zależy mi, aby bas był głęboki, czysty i żeby naprawdę trzęsło całym pokojem. Przede wszystkim, żeby poradził sobie z muzyką Hardstyle, a jak z nią sobie poradzi to na filmach nie powinno być problemu. Tak myślę :)

Czytałem trochę o Yamaha YST-SW515 i z tego co piszą bas schodzi nisko, jest głęboki i wyrazisty i na ogól jest często polecanym subem. Niestety nie można go dostać na necie i nie bardzo wiem ile by taki kosztował, a myślę, że czegoś takiego potrzebuję.

Czy ktoś mógłby mi doradzić jakiś sub, który spełni moje wyżej wymienione wymagania? Jeśli 1000zł to za mało, to może dorzucę te parę zł, jeśli ma spełnić moje oczekiwania.

Pokój 3x4m. Mały, ale z tego co piszą na forach, ludzie z podobnym problemem stawiali suba w narożniku i był bardzo fajny efekt.
    User removed account
    User removed account  
    rafals2
    Level 9  
    Ten Magnat 301a wygląda ciekawie i być może zdecydowałbym się na niego, ale znalazłem jeszcze inny sub, który podobno potrafi narobić w domu niezłego zamieszania. Mowa o JbL ES-150. Jak myślicie, który będzie dla mnie bardziej odpowiedni?
    Pawel S.
    Level 39  
    czy może być używany?
    jeżeli tak to polecam mivoc XAW310 + panel irka SUB300 (wpisz na allegro)
    User removed account
    User removed account  
    rafals2
    Level 9  
    Raczej wolałbym nowy i żeby mi ktoś doradził czy lepszy będzie ten Magnat czy JBL.
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A ja powiem dość przewrotnie. Kupiłeś zestaw stereo, który nie radzi sobie z niskimi rejestrami. Teraz pytanie. Czy sugerowałeś się opiniami na forach? Czy w chwili kiedy je odsłuchiwałeś wydawało Ci się, że grają inaczej? Ja powiem tak. Nie brnij dalej. A zamiast robić zakupy nieprzemyślane, pozbieraj pieniążki. Widzisz, teraz byś miał już na zestaw głośnikowy 1700zł (kwota przeznaczona na subwoofer i na zakup Jamo).
    User removed account
    User removed account  
    rafals2
    Level 9  
    przemo-lukas wrote:
    A ja powiem dość przewrotnie. Kupiłeś zestaw stereo, który nie radzi sobie z niskimi rejestrami. Teraz pytanie. Czy sugerowałeś się opiniami na forach? Czy w chwili kiedy je odsłuchiwałeś wydawało Ci się, że grają inaczej? Ja powiem tak. Nie brnij dalej. A zamiast robić zakupy nieprzemyślane, pozbieraj pieniążki. Widzisz, teraz byś miał już na zestaw głośnikowy 1700zł (kwota przeznaczona na subwoofer i na zakup Jamo).

Zakupu Jamo nie żałuję, bo ja na swoją cenę grają bardzo ładnie. Basu też jest sporo... Niektórym mogłoby wystarczyć. Jednak ja jestem miłośnikiem mocnych, wibrujących uderzeń, dlatego zdecydowałem się dokupić subwoofer. Co to za różnica czy kupiłbym go razem z jamo czy teraz? Początkowo wydawało się, że kolumny wystarczą, ale po obejrzeniu kilku filmów i przesłuchaniu kilkudziesięciu różnych utworów, doszedłem do wniosku, że jednak brakuje trochę basu.

sobiech_polska wrote:
    Faktycznie, nie wiem czemu, ale nie zwróciłem uwagi na to z jakimi kolumnami ma to grać. Kupno subwoofera za 1000 zł do tego Jamo, to głupota.

Głupota? Nie rozumiem. Chodzi o to, że kolumny tej klasy nie zasługują na sub do 1000zł? Skoro grają bardzo ładnie (dźwięk jest czysty, wyrazisty), ale brak im basu (jak dla mnie) to dlaczego nie ma dostarczać go porządny subwoofer?
    User removed account
    User removed account  
    rafals2
    Level 9  
    Tak się składa, że byłem w Melomanie. Niestety odsłuchuje się tam w wielkim sklepowym pomieszczeniu, gdzie basu praktycznie nie ma. Słuchałem jamo sub210 i jakiegoś (wg sprzedawcy porządnego) za 900+zł. Różnicy nie było, bo basu nie było, ani na jednym, ani na drugim. (Słuchałem muzyki z własnej płyty, więc wiedziałem czego oczekuję.) Okazuje się, że odsłuch w salonach, a w warunkach domowych różni się kolosalnie. Podobnie piszą na innych forach. U jednych dany sub roznosił pokój, a u innych, ten sam sub był prawie niesłyszalny. Nie pozostaje nic jak kupić np tego magnata w ciemno, opierając się na pozytywnych opiniach innych. Firma dosyć porządna i cena też nie jest mała, więc powinien dawać radę.
    User removed account
    User removed account  
    levy22
    Level 11  
    Ma ktoś z was JBL ES250. Czy warto jest dać za niego 1700zl czy jest coś lepszego? Na początku chciałem suba do 1000zl, ale parametry jbl'a zachęcają mnie do wydania dodatkowo 700zł. Pokój w którym miałby grac ma 17m2. Dodam że jestem zwolennikiem głębokiego basu.
    User removed account
    User removed account  
    levy22
    Level 11  
    50% muzyka 50% filmy. Posiadam yamahe rxv-371, kolumny jak na tą chwilę to altusy 110, ale zamierzam powoli wymienić kolumny, stąd pytanie o subwoofer. Kolumny zamierzam kupić Jamo s606, chyba że ktoś mnie przekona do innego wyboru.
    User removed account
    User removed account  
    levy22
    Level 11  
    Altusy grają całkiem nieźle, więc dlatego zamierzam dokupić suba jako pierwszy przed Jamo. co do całego kompletu 5,1 to wszystko powoli. Nie posiadam całej kwoty na zakup całego kompletu.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Herethic
    Level 28  
    Primo:
    przemo-lukas wrote:
    Nie brnij dalej.
    Choć czasem "głupoty pisze"* :wink:, mi również bardzo pomógł. Ma w Twoim przypadku 100% racji.
    Przynajmniej moim, skromnym, subiektywnym zdaniem.

Secondo: Skoro masz fajny wzmacniacz i... marketowe kolumienki. No cóż...
    Proponowałbym sprzedać to "dziadostwo"(kolumienki)... Trzęsie się to "coś"
    jak "galaretka w stołówce akademickiej" na widok "sanepidu" ...Brrrrr...

Ładnie brzmi? "Dla ucznia technikum samochodowego każda kobieta jest piękna...
    Bo w klasie tylko jedna "zołza""...
    Basu mają tyle, co...(...)...no dobra... nie chcę się narazić moderatorom i wyjść na "homofoba"...Dość złośliwości...

Taak. "Niechcąco" słuchałem kilku "marketowych" "Jamo"....Podobały się mojej dziewczynie... niestety są bardzo ładne...

Terzio: W twoim metrażu całkiem fajnie poradzą sobie Tonsil siesta/fiesta.
    Są... Aż za duże! Sprawdż! Odsłuchaj je w jakimś "normalnym" 'sklepie audio".
    A subwoofer? Wybacz mi szczerość, ale http://www.hifi.pl/porady/ogolne/niskibas.php
    Proponuję m.in. to przeczytać, a dopiero później zastanowić się nad subwooferem.
    Nie jest problemem kupienie dobrego sub-a ( nie mam na myśli "magnat"-a).

Chodzi o to, żeby dobrze zagrał... A to w 12m2 jest po prostu (nie próbuję Cię
    urazić...) prawie niemożliwe... A co najmniej bardzo trudne.

Siesty grają bardzo czysto i wbrew pozorom, mają całkiem spory, choć nieco wysoki bas.
    I moim zdaniem, choć weź poprawkę, że słuchałem tylko kilkunastu
    konstrukcji tej klasy i wielkości (szukam większych) za trochę większe pieniądze (Paradigmy,
    Usher-y, Klipsch-e, Sonus-faber-y, Dali), wydały mi się dość uniwersalne. Odsłuchiwałem je
    na tzw."audiofilskich" wzmacniaczach sklepowych i również sklepowych Denon-ach
    (jestem fanem marki Denon, której produkty mają nieco Rock-owe brzmienie).

Rewelacyjnym, moim zdaniem, subwooferem do niewielkiego metrażu (20-30m2)
    jest np. Klipsch RW10. Radzi sobie świetnie z muzyką i KD, jest dynamiczny, ma rozsądną cenę
    i ... niestety nieco ... "odpustowy" wygląd głośnika. Można go dorwać za około tysiac zł,
    jako używkę, ale moim zdaniem, nie nadaje sie do 12m2. Trochę za duży...
    "Prawa fizyki" trudno niestety przeskoczyć...

Proponuję, pomyśl o "siestach", lub innych kolumnach tej klasy, bo wzmacniacz masz naprawdę fajny :D

Pozdrawiam
    --------------------------------------
    *Mam na myśli SPL.
    Rafal_JSN
    Level 21  
    Co do magnata 301a to niedawno go zakupiłem i jestem bardzo zadowolony z jego możliwości tylko wg mnie do pokoju blisko 25m/kw jest troszke za duży ponieważ bas jest bardziej wyrazisty i dynamiczny na klatce schodowej ale moze to wina złego ustawienia "skrzyneczki".Ogólnie powinien zadowolić większą ilość osób poszukującą basu.
    MatheoKRK
    Level 10  
    Magnat ma sł◙aby wzmacniacz... Głosnikowi brakuje mocy i to słychac :)
    M-AUDIO SUB 10 bedzie lepszym wyborem
    Herethic
    Level 28  
    Rafal_JSN wrote:
    Co do magnata 301(...) bas jest bardziej wyrazisty i dynamiczny na klatce schodowej(...)
    Eckhmmm... No comments...Jaki subwoofer kupić do 1000zł?
    rafals2 wrote:
    Jednak ja jestem miłośnikiem mocnych, wibrujących uderzeń
    Niestety... Praw fizyki (akustyki) nie da się przeskoczyć...
    Fala akustyczna ma określoną długość, zależną od częstotliwości,
    czyli krótko mówiąc - trudno uzyskać w małych pomieszczeniach uzyskać niski bas...

Pozdro.
    Rafal_JSN
    Level 21  
    Przed magnatem osluchalem jakis model m audio ale zapomnialem jaki model.Mial 25cm przetwornik, moc 100/300w i pasmo 25/200hz to powiedzialem ze nigdy wiecej nie chcalbym tego slyszec.Mial z tylu 2 wysoko umieszczone otwory bass reflex i miekkie zawieszenie pozwalało głośnikowi na taki skok że powietrze rozbijając sie po skrzynce powodowało że trafialo w te otwory pod takim kątem że slychac bylo nawet niewielkie gwizdy.
    Moze ten magnat ma niedużą moc ale bas ma o wiele przyjemniejszy od opisanego przeze mnie m audio.Wiec jakbys mogl to odsluchaj sobie obydwa w pomieszczeniu 40m/kw wazne by wygluszone i odpowiedz sobie na pytanie ktory ma przyjemniejszy bas.

Dodano po 5 [minuty]:

Moze u magnat ma ten wzmacniacz 40w i 100w rms ale potrafi szklamki na półkach poprzestawiac.Dla przykladu u mnie mam pokoj 25m/kw i zadne drzwi na piętrze nie mogą byc zamkniete bo futryny takich wibracji dostają ze szyby dzwonia jak dzwonki w kosciele ale i nawet jak sa otwarte to dzieje sie podobnie.
    Jakbys chcial to nagram filmik i wstawie na yt to sobie popaytrzysz co i jak.
    rafals2
    Level 9  
    W końcu zdecydowałem się na zakup Magnat Sub 301A. Choć niektórzy użytkownicy odradzali, proponowali, żeby dalej w to nie brnąć, a ja zaryzykowałem. Miałem możliwość zwrotu w razie niezadowolenia, więc nie było nic do stracenia. I co? I jestem BARDZO zadowolony. Sub jest wart każdej złotówki, jaką na niego wydałem. Gra u mnie od 2 miesięcy w 12m2. Tak jak napisał Rafal_JSN, cały pokój wibruje. I nie tylko pokój, bo w kuchni we wszystkich szafkach szklanki szaleją. Bass schodzi bardzo nisko i czuć na całym ciele. Ubrania falują. Znakomicie sprawdza się przy wszystkich rodzajach muzyki i filmach. Świetnie radzi sobie przy dynamicznych uderzeniach hardstyle. Nie dudni i nie wydaje dziwnych/niechcianych dźwięków. Jeśli chodzi o dźwięk to jestem dosyć wymagającą osobą i ten subwoofer w pełni spełnia moje wymagania. Z czystym sumieniem mogę go polecić tym, którzy lubią mocne, głębokie uderzenia basu.
    Rafal_JSN
    Level 21  
    Kolego rafals2 jak go podłączyłeś??
    Ja to zrobiłem w taki sposób, który po wielu opcjach okazał się najlepszy i najefektywniejszy: amplituner z wyjściem 1xRCA chinch -> przejściówka 1xRCA chinch na 2xRCA chinch żeński -> kabel 7.5m(akurat tyle mam) 2xRCA chinch na 2xRCA chinch obydwie strony męski -> wejście 2xRCA chinch w Magnat 301a.Ten kabel 2xRCA na 2xRCA ma średnicę mojego kciuka (czyli 1.1cm).Wiele osób narzekało że ten subwoofer przy większym poziomie głośności "charczy".Mój też na początku tak miał jak używałem kabla 1xRCA na 1xRCA grubości "nitki".Zrobiłem w ten sposób jak opisałem i bez "charczenia" wytrzymuje prawie maks. poziom głośności przy ustawieniu crossover na 85Hz.
    Oto zdjęcie mojego połączenia:
    Jaki subwoofer kupić do 1000zł? Jaki subwoofer kupić do 1000zł?

Sorki za te znaczniki ale pokazywałem to połączenie osobie która nie bardzo jarzyła co i jak :)
    rafals2
    Level 9  
    W moim amplitunerze nie ma wyjścia chinch i podłączyłem subwoofer jako kolumny. Czyli pod + i - "from receiver". Użyłem grubszego kabla głośnikowego i jest ok. Od początku gra jak należy i nie charczy gdy jest głośno. Crossover i głośność mam ustawioną tak samo jak u Ciebie na fotce.
    User removed account
    User removed account  
    rafals2
    Level 9  
    Akurat ja napisałem o jego maksymalnych możliwościach. W zależności od muzyki jakiej słucham reguluję bass na amplitunerze. Potencjometr od basu ustawiony na minimum i nie ma żadnego zagłuszania kolumn subwooferem:)
    Rafal_JSN
    Level 21  
    Ja akurat mam kolumny ktore zaczynaja swoja prace od 60hz dlatego na subie 80.Dzis pokombinowalem troche i ustawilem go na 60hz i ladnie sie zgrywa z frontami.A co do zagluszania to tak sie nie dzieje gdyz wystarczy w dobrym miejscu ustawic woofer i odpowiednio ustawic fronty.Ogolnie ja u sb na amplitunerze mam ustawione na sw 0 (-10/10) i w razie potrzeby dozuje moc jak jest potrzeba wiecej na amplitunerze.A co sadzicie o jakosci i wytrzymalosci tego suba.

Dodano po 10 [minuty]:

A dzis zapomnialem dodac zrobilem eksperyment w salonie 5x8m i crossover ustawilem na 40 a glosnosc na 4/10 kresek, na telefonie podbicie off i glosnosc na full.I co?
    3 szklanki duraleksowe 250ml poszly w piz..
    Calym korytarzem rowniez trzęsło.Moim zdaniem lepiej sie ten sub czuje w pomieszczeniach pow 35m niz w 20/25m.
    MatheoKRK
    Level 10  
    Tylko ze subwoofer powinien dawac bass a nie buczec :D

Dodano po 2 [minuty]:

Miałem subwoofer magnata a znam sie troche na sprzecie i po prostu Magnat oszczedzil na wzmaku i on psuje wszystko wali zniekształcenia. Do stereo sie nie nadaje do kina tak ale nie do muzyki :D

Dodano po 1 [minuty]:

30 W Rms ( gdzies tyle oddaje ) w subie to jest smieszne :D

Dodano po 3 [minuty]:

A i oddałem go po tygodniu :D

Dodano po 41 [sekundy]:

Np moj brat w starszym modelu 200A ma wzmak 80 W i to chodzi nie powiem :D