Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta Gforce GT240M w Lenovo Y550.

30 Wrz 2011 13:18 5604 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam problem dotyczący karty wymienionej w temacie.
    Po instalacji najnowszych sterowników ze strony nvidii karta odmawia współpracy. Po instalacji uruchomiłem laptopa ponownie i ekran uzyskał maksymalne podświetlenie matrycy, którego nie mogę zmienić i rozdzielczość 1280x720 i mogę ją zmieniać tylko na niższą, a przed instalacją miałem ustawioną 1366x768. Wszelkie aplikacje wymagające sprawnej karty graficznej informują mnie komunikatami, że karta jest nie sprawna. Po pierwszym takim uruchomieniu spróbowałem wyłączyć kartę w menadżerze urządzeń i włączyć ją ponownie. Komputer uruchomił się ponownie i wszystko było jak należy. Niestety ponowne uruchomienie i znowu ten sam problem a ponownie uruchomienie karty nie pomaga, niższa rozdzielczość i nie sprawna karta. Menadżer urządzeń w stanie urządzenia wyświetla komunikat: "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)" Ponowna instalacja sterowników nie pomogła (wersja sterowników to: 280.26-notebook-win7-winvista-64bit-international-whql). To pierwsze ponowne uruchomienie po napotkaniu problemu dało mi nadzieję, że karta jest jeszcze do uratowania.
    Czy macie pomysły jak przywrócić jej pełną sprawność? Niestety gwarancja wygasła 2 miesiące temu, jak na złość.

Specyfikacja:
    Lenovo Y550
    Windows 7 x64 Home Premium
    Intel Core 2 Duo T6600 @ 2,20 GHz
    4 GB RAM DDR3
    Nvidia GeForce GT 240M

PS. W CPU-Z jedyne co jest pokazane w zakładce Graphics to Memory Size : 1024 MB i Revision : A2

@down Nie chciałbym być złośliwy, ale czytanie ze zrozumieniem się kłania.
    Cytat:
    Czy macie pomysły jak przywrócić jej pełną sprawność? Niestety gwarancja wygasła 2 miesiące temu, jak na złość.
  • Poziom 26  
    Sprzęt ma gwarancję? to z niej skorzystaj zamiast się męczyć.
  • Poziom 2  
    Mam dokladnie ten sam problem na takim samym laptopie, pomogło mi powrócenie do starych sterowników, ale nie mam pojęcia jak wgrać nowe sterowniki.
  • Poziom 2  
    Niestety w menadżerze urządzeń w zakładce sterownik opcję przywróć sterownik mam niedostępną. Jakieś inne propozycje?|

@down mam rozumieć, że pobierając sterowniki ze strony nvidii:
    zakładka sterowniki > pobierz sterowniki

Typ produktu: GeForce
    Seria produktu: GeForce 200M Series (Notebooks)
    Rodzina produktu: GeForce GT 240M
    System operacyjny: Windows 7 64-bit
    Język: Polski

robię błąd?
  • Poziom 2  
    kostian napisał:
    Ściągając sterowniki trzeba wziąść pod uwagę, że jest to karta w laptopie i do takich kart nie można instalować "zwykłych sterowników".
    Rozwiązanie masz tutaj - pobierz i zainstaluj.
    http://consumersupport.lenovo.com/pl/pl/Drive...aspx?CategoryID=207087&OS=Windows%207%2064bit

Nie rozumiem dlaczego sterowniki pobierane ze strony nvidii nie współpracują z kartą. Jednak podane przez Ciebie sterowniki przywróciły kartę w stan pełnej sprawności. Serdeczne dzięki.
  • Poziom 39  
    Sterowniki od nvidia powinny dzialac, zobacz nieco starsze moze zadziałają, zdarzają sie grafiki ktore nie lubia sterowników od nvidia bo producenci modyfikują uklad graficzny na tyle ze sa problemy z sterami firmowymi

Proszę poprawić błędy językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Karta Gforce GT240M w Lenovo Y550. [DriverMSG]