Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv 6500 - zakłócenia na ekranie

30 Wrz 2011 16:56 4355 20
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich.
    Z góry przepraszam jeśli gdzieś nie w odpowiednim miejscu piszę. Mam problem z laptopem HP Pavilion dv6500.
    Problem polega na tym, że po włączeniu zamiast czarnego koloru na ekranie pojawiają się zielone mrugające paski po kątem 45 st po załadowaniu systemu kolor czarny zastąpiony jest zielonym a na matrycy widać gdzieniegdzie coś jakby martwe piksele.
    Po podpięciu do monitora zewnętrznego jest ok. Taśma i matryca sprawdzone na identycznym modelu jest ok. Inwerter nie ma wpływu ale też sprawdzałem i działa na innym laptopie. Co to może być, podejrzewam gniazdo na płycie ale nie widzę tam żadnych uszkodzeń, poza tym wszystko działało a nagle taki hit?

Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

Nie są to zielone pasy tylko na zielonym (zamiast czarnego) tle paski latające po ekranie w kolorze różowym pod kątem 45st.
  • Poziom 20  
    Możesz jakieś zdjęcia przesłać?
    -Tego obrazu;
    -Elektronika w okolicach gniazda.
  • Poziom 34  
    Zapewne umierająca grafika skoro stało się to nagle i matryca sprawna.
  • Poziom 8  
    HP Pavilion dv 6500 - zakłócenia na ekranie HP Pavilion dv 6500 - zakłócenia na ekranie HP Pavilion dv 6500 - zakłócenia na ekranie HP Pavilion dv 6500 - zakłócenia na ekranie HP Pavilion dv 6500 - zakłócenia na ekranie HP Pavilion dv 6500 - zakłócenia na ekranie HP Pavilion dv 6500 - zakłócenia na ekranie

Dodano po 2 [minuty]:

Grafika nie bo 3d marka 12 puściłem i nic na monitorze zewnętrznym złego się nie dzieje wszystko działa beż żadnego farfocla itp
    temp procka 45-55 st wymieniona pasta na grafie chipsecie i cpu
  • Poziom 20  
    Skoro na innym nie ma takich dziwactw to nie grafika. Matryca na innym działa normalnie? To pozostaje popatrzeć w maleństwach SMD wokoło gniazda, albo same gniazdo poczyścić. Zrób mały test: Podłącz sprzęt rozebrany tak, żebyś mógł poruszać wtyczką, lekkie ruchy, nagięcia podczas zauważanych dziwnych wzorów na ekranie jeśli są zmiany, albo te "dziwactwa" ustępują to mamy winowajce. Sprawdź zimne luty nawet jeśli te poruszanie gniazdem i wtyczką nie zmieni nic!
  • Poziom 8  
    Wtyczką ruszałem i nic się nie zmienia. ogólnie nie widać ani z jednej strony ani drugiej żadnych zimnych lutów ani zanieczyszczeń przeczyściłem wszystko sprężonym powietrzem gniazda s-video vga sprawdzałem czy gdzieś coś nie dotyka do gniazda lub z drugiej strony.
    Jedno jest pewne, matryca 100% sprawna, inwerter 100% sprawny, taśma 100%.
    Podpinałem tą matrycę z tym inwerterem i taśmą na drugim laptku i tam jest ok. Coś gdzieś wprowadza zakłócenia i jeszcze ten zielony zamiast ciemnoczarnego. A i jeszcze te dziwne niby martwe piksele pod windowsem. Masakra rozbierałem go chyba z 7 razy a jest z tym trochę zabawy.
  • Poziom 29  
    Uszkodzony układ graficzny Nvidii. Aby się o tym przekonać podgrzeje rdzeń tego układu do temp 160 – 180 stopni, po takim wygrzaniu prze około 1 min, załóż radiator i uruchom laptopa.
    Do monitora i matrycy dochodzą różne sygnały z GPU. Więc uszkodzenie jednej linii będzie powodowało powstanie niepoprawnego obrazu tylko na jednym z wyświetlaczu.
  • Poziom 34  
    Powyżej rozwinięcie mojej wcześniejszej odpowiedzi. VGA i LVDS są sterowane osobno.
  • Poziom 8  
    acha to tego nie wiedziałem, spróbuje tak zrobić i dam znać, dzięki z góry za pomoc.
  • Poziom 8  
    Dzięki "foldback" za pomoc, dopiero dzisiaj się zebrałem do tego Laptopa i wszystko hula po wygrzaniu 170 st Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Dodano po 3 [minuty]:

Dzięki "foldback" i innym za pomoc, dopiero dzisiaj się zebrałem do tego Laptopa i wszystko hula po wygrzaniu 170 st ok 2 min Jeszcze raz dzięki za pomoc.
  • Poziom 29  
    Tylko niestety to nie jest naprawa :/ A potwierdzenie diagnozy uszkodzonego układu GPU. Czeka cię wymiana na nową kostkę minimum z DC +09, bo pewnie za jakiś czas usterka się powtórzy i znowu czeka Cię rozbieranie laptopa :/
  • Poziom 8  
    bajer_r napisał:
    Witam wszystkich.
    Z góry przepraszam jeśli gdzieś nie w odpowiednim miejscu piszę. Mam problem z laptopem HP Pavilion dv6500.
    Problem polega na tym, że po włączeniu zamiast czarnego koloru na ekranie pojawiają się zielone mrugające paski po kątem 45 st po załadowaniu systemu kolor czarny zastąpiony jest zielonym a na matrycy widać gdzieniegdzie coś jakby martwe piksele.
    Po podpięciu do monitora zewnętrznego jest ok. Taśma i matryca sprawdzone na identycznym modelu jest ok. Inwerter nie ma wpływu ale też sprawdzałem i działa na innym laptopie. Co to może być, podejrzewam gniazdo na płycie ale nie widzę tam żadnych uszkodzeń, poza tym wszystko działało a nagle taki hit?

Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

Nie są to zielone pasy tylko na zielonym (zamiast czarnego) tle paski latające po ekranie w kolorze różowym pod kątem 45st.

Mam dokładnie to samo od wczoraj.... jak podłącze do drugiego monitora jest ok...
  • Spec od komputerów
    skorpionik00 napisał:

Mam dokładnie to samo od wczoraj.... jak podłącze do drugiego monitora jest ok...

Rozwiązanie powyżej, wymiana chipsetu graficznego.
  • Poziom 2  
    A u mnie jest innym problem. Od kilku dni ekran sam delikatnie się przyciemnia... Gaśnie i rozjaśnia. Co to może być???
  • Poziom 11  
    Prawdopodobnie pada inwerter lub świetlówka.
    Czy kolor podświetlenia zmienia się na inny kolor ?
  • Poziom 2  
    Nie. Tylko obraz się przyciemnia...
  • Poziom 11  
    Sprawdź na początek połączenia invertera i świetlówek,czy nie są wygrzane.
  • Poziom 2  
    Yyy ciemny jestem w tych sprawach:-) można troszkę jaśniej
  • Spec od komputerów
    Kermit272 napisał:
    Yyy ciemny jestem w tych sprawach:-) można troszkę jaśniej

Oddaj w takim przypadku sprzęt komuś kto się na tym zna, sam nic nie zrobisz.
  • Poziom 11  
    Proszę bardzo.
    Podświetlanie matrycy działa w przybliżeniu podobnie do oprawy świetlówkowej, takiej jak w domu,biurze.
    Inverter w matrycy to odpowiednik dławika (statecznika) elektronicznego w tej oprawie.
    Jak się uszkodzi inverter i/lub któraś ze świetlówek,albo połączenie pomiędzy tymi elementami się wygrzeje to świetlówki migają.

Trzeba rozebrać martycę, sprawdzić połączenia.
    Nie pomogło - kupić sprawną świetlówkę i podmieniać kolejno.
    Jak zadziała najlepiej dać wszystkie nowe świetlówki.
    Jak nie to kolejnym krokiem jest wymiana invertera.

Rozbieranie matrycy to dosyć delikatna sprawa.

Innym rozwiązaniem jest kupno uszkodzonej matrycy ze sprawnym podświetlaniem ,albo uszkodzonego laptopa ze sprawną matrycą i podmiana.

Myślę,że prościej wyjaśnić się nie da.
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie za info. Ostatnio rozebrałem znajomego laptopa bez instrukcji więc ze swoim mogę spróbować:-) najwyżej będą większe koszty. Jak już zrobię to się odezwę.