Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy pompa powierzcniowa wody nadaje się do oleju opałowego

30 Wrz 2011 17:54 2604 6

• Poziom 21  
    Witam.
    Muszę kupić pompę do przepompowywania oleju napędowego ze zbiornika zewnętrznego do zbiornika w piwnicy. Do tej pory robiłem to pompką ręczną, ale męczarnia to straszna. Pompy do oleju są drogie, a pomyślałem czy nie nada się pompa do wody. W zasadzie opał to nie olej i nie jest tak gęsty więc teoretycznie pompa wodna powinna podołać olejowi napędowemu. Jak to jest waszym zdaniem, może ktoś już eksperymentował z tym?
  • Poziom 24  
    Może i by dała radę ale czy to bezpieczne? A skoro jest różnica poziomów to nie próbowałeś grawitacyjnie a resztki ręcznie?
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 21  
    Grawitacyjnie nie idzie za dobrze, a to nie są ilości 20l tylko 400 600 litrów w beczkach metalowych 220l każda, więc aby poszło grawitacyjnie trzeba zassać, bo otwór jest na górze a nie na dole jak to mają niektóre zbiorniki. Gdyby tak było to wystarczył by kranik i po problemie. Więc dlatego kombinuję z pompą. Oglądałem dzisiaj pompy i są różne, jedne mają drobne łopatki a inne dość solidne. Sprzedawca powiedział, że od wody się nie nadaje, ale dwa modele jeden do wody a drugi do oleju wydały mi się bliźniaczo podobne, a różnica między nimi polegała w dodatkowym sitku filtrującym w przypadku pompy oleju, a cena to za pompę wody 160zł a pompę oleju 400zł. Dlatego narodziło się moje pytanie względem pompy wody do oleju opałowego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Sam używam do pompowania ON pompy do wody - wirnikowej. Wirnik jest mosiężny a uszczelnienie wałka to typowy simering. Ale ja robię to na swoją odpowiedzialność a tobie polecam Link aż taka droga nie jest.

• Poziom 21  
    Kupiłem pompę do wody WZ250. Dzisiaj przeszła chrzest bojowy i sprawuje się idealnie.