logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mp4 Creative Zen 2 Gb - uszkodzony ekran

Szakul91 30 Wrz 2011 18:08 4579 8
REKLAMA
  • #1 9979545
    Szakul91
    Poziom 9  
    Witam.
    Dzisiaj przez przypadek uszkodziłem ekran w Mp 4 z creative model Zen 2 Gb, bo po załączeniu nic nie pojawia się na ekranie. Też nie idzie się połączyć z komputerem. Przed uszkodzeniem było ok.
    Istnieje możliwośc rozebrania tego urządzenia i w jaki sposób ponieważ chciałbym określiś straty.
    Gdzie jeszcze mozna kupić to tego modelu wyświetlacz i czy wogóle idzie go wymienić.
    Model:
    Mp4 Creative Zen 2 Gb - uszkodzony ekran

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 9979601
    Fazi87
    Poziom 24  
    http://www.youtube.com/watch?v=wCRBjiPZUnc

    pierwsze z brzegu a jeśli to nie ten model poszukaj na youtube a powinieneś znaleść a jeśli chodzi o uszkodzenia w Twoim odtwarzaczu to nie wygląda to na sam wyświetlacz...
  • #3 9980877
    gradek83
    Poziom 42  
    Napisz do autoryzowanego serwisu creative na pewno mają takie wyświetlacze i jeśli się dogadasz za odpowiednią opłatą ci wymienią.
  • REKLAMA
  • #4 10577857
    Szakul91
    Poziom 9  
    Witam.
    Czy urządzenie powinno się łączyć z komputerem pomimo uszkodzonego ekranu??
    Np. zdemontowałem całkowicie ekran i jak go podłącze do komputera i załączeniu powinien się połączyć??
    Pozdrawiam.
  • #5 10578504
    gradek83
    Poziom 42  
    Tak
  • REKLAMA
  • #6 10592912
    Szakul91
    Poziom 9  
    Witam.
    Jaka może być przyczyna, gdy po załączeniu odtwarzacza pojawia się biały ekran, ale odtwarzacz łączy się z komputerem i można na ślepo słuchać piosenki. Czy to wina ekranu??
    Dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #7 10593877
    gradek83
    Poziom 42  
    Zazwyczaj wina ekranu (tasiemki łączącej ) lecz nie zawsze.
  • #8 10595288
    Szakul91
    Poziom 9  
    Witam.
    Udało się włączyc ekran kilka razy wyciągłem i włożyłem taśme, ale gdy mam wszystko pozamykane w menu gdy chce wybrać wartość podświetlenia ekranu to do 40% rośnie a powyżej już nie podświetla (podświetlenie się wyłacza) gdy znowu zjade do 30-40 % to znów działa.
    Lubi sobie jeszcze poświrować w menu to znaczy gdy np. wejde w jakiś folder to sam wraca spowrotem. Wymieniłem płytkę z przyciskami na sprawdzoną i robiło to samo, lecz jakoś się to samo uspokoiło. Czy to wina urządzenia czy oprogramowania??
    Dziękuje za pomoc.

    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    #9 10596411
    gradek83
    Poziom 42  
    O ile pamiętam czasem jak podświetlanie świrowało to chyba układ z oznaczeniem ELD (chyba jakiś LED Driver ze sterowanym PWM) powodowała takie anomalie .

    Zdjęcie poglądowe.
    Mp4 Creative Zen 2 Gb - uszkodzony ekran

    Dokładniej ISL97632
REKLAMA