Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subaru Legacy Outback 97 wysokie spalanie

pelekkk 30 Sep 2011 19:26 2758 3
    pelekkk
    Level 11  
    Witam kolegow,
    Samochod to Subary Legacy Outback Limited, 1997r, silnik 4 cylindrowy 2.5l boxer, automat, przejechane 135 000 mil.

Kupilem to auto zonie jako samochod do nauki jazdy (dodatkowy plus to naped AWD oraz sporo miejsca na wypady snowboardowe). W samochodzie wymienilem swiece (irydowe), filtr paliwa i olej. Auto jezdzi calkiem dobrze, poza dwoma usterkami.
    Po pierwsze przy zmianie biegow z 1 na 2 auto nieco szarpie. Dzieje sie tak zawsze, natomiast przy wyzszych przelozeniach transmisja dziala poprawnie (skrzynia 4 biegowa).
    Drugi problem to spalanie. Jezdzac glownie po miescie auto pali 12-14l / 100, przy delikatnym obciazeniu. Ani ja ani zona nie mamy ciezkiej nogi.

Przez pewien czas swiecila sie lampka Check Engine, okazalo sie ze TPS mial problem http://www.obd-codes.com/p0122. Bez zadnej interwencji lampka zgasla sama. TPS wyglada na nowy, zalozony niedawno.

Co koledzy polecaja zeby sprawdzic czemu auto tyle pali? Z opinii na internecie wychodzi ze powinno spalac ponizej 10l/100 w miescie.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    car centre
    Level 18  
    Moim zdaniem to to subaru tak ma. Znam trochę to auto. Mam klienta który ma subaru legacy 1996. Tez narzeka że dużo pali, nawet sprawdzałem czy mu gdzieś nie cieknie paliwo bo w zasadzie auto w dobrym stanie technicznym i z niewielkim przebiegiem....
    carrot
    Moderator of Cars
    Te opinie są wyssane z palca, tyle ma palić, na trasie przy spokojnej jeździe, oczywiście mniej, ale udało mi się spalić bak benzyny z Krakowa do Szklarskiej Poręby, na autostradzie leciałem 160 cały czas
    pelekkk
    Level 11  
    Jak na razie temat jest na wstrzymaniu, dzis okazalo sie ze gdy wrzucam D ze skrzyni biegow dochodzi dziwny dzwiek, jakby cos sie zacieralo. Jutro zona odwozi auto do mechanika, kiedy je naprawi to uaktualnie temat z nowymi wartosciami spalania. Byc moze transmisja byla przyczyna wyskiego spalania.