Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana karty grafiki - tuner zewnetrzny nie przesyła obrazu.

30 Wrz 2011 19:57 940 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Wymieniłem ostatnio u córki w komputerze kartę graficzną z 8600gt na HD6770.
    Córka ma podpiety tuner zewnętrzny aby mogła oglądać tv bez włączania kompa.
    Po wymianie karty na radeona komputer sie uruchamia ale brak obrazu na monitorze.(miga lampka spoczynku). Pomyslalem ze cos z kartą nie tak. Podpiąłem sam monitor bez tunera i wszystko smiga. Rózne kombinacje z przejsciowkami DVI-dsub nie przyniosły efektów. Pomyslalem ze cos zdechlo moze w tunerze, zmieniłem grafike spowrotem na starą 8600gt i tuner poprawnie przesyła sygnał z kompa do monitora. Wsadziłem radeona spowrotem i poczekałem az sie windows uruchomi , nagle monitor sie włączył na tym ekranie zapraszamy i znow zgasł. Dodam ze przy tym chwilowym włączeniu obraz był jakby przesuniety w lewo i mial nie poprawne kolory , jakby mocniej różowy.
    Może ktoś spotkał sie z czymś takim? Czy jest mozliwe aby radeon mial jakoś inaczej ulozone piny w dvi?
    Tuner to x3mtv ab300. dodam jeszcze ze ten kabel który łączy karte grafiki z tynerem jest z jednej strony normalny D-Sub a z drugiej strony od strony tunera jest, jak dobrze znalazlem nazwe, MINI DIN 8 PIN.

pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Pełna konfiguracja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza?!

Oczywiście sterowniki po GF usunięte przed instalacją tego Radeona oraz system wyczyszczony ze śmieci po Nvidi np.: Driver Sweeper'em?
  • Poziom 9  
    System raczej niema nic do rzeczy poniewaz tuner jest zewnetrzny i niema zadnych sterowników, to jest tylko taki mostek jakby od grafy do monitora i przesyla sygnal nawet jak jest wylaczony.
    Ale oczywiscie system swiezo postawiony win7 64bit.
    Komputer to :
    e5200, Foxconn p35a-s, 4gb ram patriot, chieftec 450w, Monitor samsung 21,5 cala.