Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Aristo Smart 350V nie działa karta wifi fujistsu siemens (sis163u)

30 Wrz 2011 21:46 2670 2
  • Poziom 24  
    Witam wszystkich.

Wpadł mi w ręce laptop Aristo Smart 350V z wyjętymi wszystkimi elementami które dało się "szybko" wyjąć. Zamontowałem ram (jeden 256Mb i jeden 1Gb), dysk (250Gb) i chłodzenie oraz zainstalowałem windows xp okazało się ze wszystko oprócz dźwięku działa bez zarzutu, po zainstalowaniu sterowników dźwięk zaczął działać po kilku dniach zamontowałem kartę sieciową wifi fujitsu siemens d2301 (sis163u) kupioną na aukcji po zainstalowaniu sterowników w menedżerze urządzeń/karty sieciowe pojawiła się bez żadnych znaczków, w połączeniach również pojawiła się sieć bezprzewodowa niestety sygnału brak, włączanie skrótem klawiszowym skutkuje zapaleniem się diody od sieci bezprzewodowej ale zasięgu dalej brak... Ta karta ma dwa złącza antenowe opisane jako A oraz M próbowałem podłączyć pod obydwa i dalej nic, może macie jakieś pomysły co mógłbym jeszcze zrobić?
  • SterControl
  • Poziom 12  
    czy antena jest podłączona prawidłowo? symbole a- AUX m - MAIN trzeba odpowiednio podłączyć antene, w ibm ciemniejszy przewód to aux
  • SterControl
  • Poziom 24  
    Antenę próbowałem na obu wtyczkach a w laptopie jest jeden przewód, ostatnio próbowałem nawet na linuksie i również nie działa...

Dodano 16.12.2011r :

Problem rozwiązałem już dawno ale jakoś nie mogłem się zebrać żeby opisać... Karta działa prawidłowo sterowniki znalazłem kopiując "identyfikator wystąpienia sprzętu" i szukając w google, sprzęt bez sterowników występował jako nieznane urządzenie usb co wprowadzało w błąd.