Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SCENIC 1.6 16V RENAULT z 2002 roku bez gazu czasami nie odpala bo nie kręci

piotr4you 01 Oct 2011 00:23 5571 4
    piotr4you
    Level 9  
    Witam.
    Szukam czytam i identycznego przypadku na razie na forum nie znalazłem.
    Problem pojawiał się czasami to znaczy że po paru próbach i majstrowaniu kluczykami, centralnym, w końcu zakręcił aż do dzisiejszego poranka kiedy zrobiła się cisza i nic nie pomagało.
    Dziś po nocy (autko pod chmurką) przekręcam kluczyk kontrolki ładnie gasną (żadnych nieprawidłowości) chce odpalić a tu cisza. Próbuję zamykać centralny, zmieniam kluczyk i cały czas to samo - cisza przy próbie odpalenia. Pomiar napięcia akumulatora wykazuje 12,5V po przekręceniu kluczyka w stacyjce bez odpalania 11,6V (włączony nawiew). Łapie gościa Peugeota Partnera który na solidnych kablach użycza mi swój akumulator do rozruchu i dalej cisza. Zdesperowany odpalam poprzez zaciągnięcie. Po przejechaniu około 20 km. Gaszę silnik i o dziwo odpalam bez problemu. Od czego zacząć, bo mechanicy sugerują wymianę rozrusznika, który wyjęli na stół, podłączyli pod zasilanie i kręci. Niby lekko szczotki zużyte, niby lekkie luzy na tulejach. Jedyne co dało do myślenia to fakt że gumowa izolacja miedzianej plecionki która wchodzi przez dziurę w obudowie od "automatu" do szczotek w rozruszniku dziwnie zniszczona i podejrzenie że może gdzieś zwierać do masy (obudowy). Pytanie czy gdyby tam robiło się zwarcie to mógłby być taki objaw, że cisza przy próbie odpalania i dlaczego po przejechaniu tych kilometrów odpalił?
    Jeśli ktoś może coś poradzić to będę wdzięczny.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    panam
    Level 29  
    Czy spawdziłś połączednie do rozrusznika?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wina może tkwić w rozruszniku, ale nie tu gdzie opisałeś plecionkę. Możesz zobaczyć dokładnie automat. Może być problem w przewodzie idącym od stacyjki do rozrusznika. Może kostka stacyjki... Takich może może być wiele, wyeliminujesz je, podłączając kontrolkę z żarówki reflektorowej, zaczynając od rozrusznika i poruszać się zgodnie ze schematem w stronę akumulatora. Oczywiście wtedy gdy nie zakręci.
    piotr4you
    Level 9  
    No właśnie wolał bym aby już zawsze kręcił, bo jak nie kręci a ja mam auto pod chmurką na parkingu strzeżonym to nie zawsze jest możliwość przy nim coś zrobić. A ta kostka stayjki to może miec jakieś zaśniedziałe styki czy coś innego sprawdzać? W ogóle gdzie znaleźć i jak się do niej dostać?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wybacz, zero wiedzy=zero pomocy bo nie ma sensu. Zamykam.